1 трлн 370 млрд грн — збитки довкіллю України від війни Росії, є екосистеми, втрачені назавжди, — міністр

Опубліковано: Сьогодні о 16:37

Фахівці зафіксували вже понад 2200 злочинів РФ проти довкілля в Україні. Понад 380 матеріалів передано правоохоронним органам. У грошовому еквіваленті загальний збиток від російської агресії становить понад €38 млрд. Про це сьогодні, 9 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, нові факти екологічних злочинів РФ в Україні фіксують щодня.

“Робота з визначення шкоди українській природі ведеться від самого початку широкомасштабного вторгнення Росії. Є вже 7 методик, дві найближчим часом будуть теж заюстовані. Але, попри це, в режимі 24/7 наше міністерство, штаб при Держекоінспекції, безпосередньо екологічні інспектори проводять фіксацію всіх кейсів завдання шкоди довкіллю. Загальні збитки довкіллю, які ми тільки змогли порахувати, це 1 трильйон 370 млрд грн. Якщо перевести в євро, то це понад 38 млрд €. Такі збитки ми маємо на сьогодні, але, на жаль, ці цифри з кожним днем зростають, тому що фіксуються нові факти. Війна триває, ракети летять, екосистеми знищуються”, — повідомив Стрілець.

Міністр зазначив, що на сьогодні відбуваються безпрецедентно колосальні викиди в атмосферне повітря.

“Це і у зв’язку з пожежами, у зв’язку з вибухами, з різного роду руйнуваннями. Загальна шкода або загальна шкода, завдана атмосферному повітрю, понад 920 млрд грн у загальному заліку, який я назвав”, — додав він.

Стрілець пояснив, що питання відновлення екосистем вкрай важливе не тільки для України, а для всього світу, тому що екологія або довкілля не має кордонів і вона точно на всіх впливає. А можливість відновлення екосистем дуже сильно залежить від масштабу заподіяної шкоди.

“Для того, щоб якісно провести відновлення частини екосистем, потрібен якісний моніторинг, потрібні дослідження попередніх періодів, які зафіксують, який був стан тієї чи іншої локації, або тієї чи іншої екосистеми до початку війни, до початку фактично знищення. Є екосистеми, які практично ми втратили назавжди. Тому що, наприклад, ті ж самі водно-болотні угіддя формувалися сотнями років. Це тривалий природний процес, на який людині дуже складно вплинути. Якщо ми говоримо про згорілий ліс, який, наприклад, згорів від вибуху мін, від прильоту ракет, то ви прекрасно розумієте, що ліс, який зростав 50-70 років, відновити його за тиждень, два, три, навіть за 10 років практично неможливо”, — розповів міністр.

Він висловив упевненість, що вже після перемоги України у війні, розв’язаній Росією, буде зроблено відповідні висновки та складено план із відновлення екосистем.

“Які саме практичні кроки ми можемо зробити. Чи то дійсно відновлювати якимись практичними заходами, чи то потрібно буде частину екосистем просто залишити в тиші для того, щоб природа почала відновлюватися. Адже один із законів екології, як науки, говорить про те, що природі не потрібно допомагати — їй потрібно не заважати, тоді вона точно відновиться. І Чорнобильська зона, до речі, дуже гарний цьому приклад”, — підсумував Руслан Стрілець.

Нагадаємо, 27-ма Міжнародна конференція з питань зміни клімату стартувала в єгипетському Шарм-еш-Шейху. На ній мають порушуватись питання в контексті масштабної військової агресії Росії проти України. На цій конференції, яка є головною платформою для розв’язання проблем екології, Україна вперше представляє свій павільйон.

Як повідомлялося раніше, збитки екології, завдані Росією під час збройної агресії проти України, оцінюються у понад трильйон гривень. Такі підрахунки зробили в оперативному штабі щодо фіксації екологічних злочинів Росії. Щодня ця сума збільшується, адже війна триває.

https://uatv.ua/uk/1-trln-370-mlrd-grn-zbytky-dovkillyu-ukrayiny-vid-vijny-rosiyi-ye-ekosystemy-vtracheni-nazavzhdy-ministr/

Loading