107 пожеж та понад 78 гектарів спаленого лісу. На Харківщині – пожежонебезпечний період

30 июля 2020, 13:20 

107 пожеж та понад 78 гектарів спаленого лісу. На Харківщині – пожежонебезпечний період, про це повідомляють лісівники. Наші кореспонденти сьогодні завітали до Балаклійського лісгоспу та на власні очі побачили наслідки від вогню.

Коли стовпчик термометру перевищує позначку у 30 з плюсом, у них починаються по-справжньому напружені дні та безсонні ночі. Пожежонебезпечний період 2020 року в лісових насадженнях Харківської області видався надзвичайно складним, кажуть зберігачі лісу. Всього станом на ці дні у лісових насадженнях регіону сталося та було ліквідовано 107 пожеж. Вогнем пройдено більш ніж 78 гектарів лісових насаджень. Ось один з таких прикладів. Тут все ще нагадує про займання, що сталося в останню неділю. Осередки лісових пожеж виникли у Балаклійському лісництві в урочищі Борщівський ліс. Ймовірна причина, за словами лісівників – умисне випалювання стерні місцевими мешканцями. Вогонь знищив більше 2 гектарів лісу. Сгоріли як молоді лісові культури, віком 12 років, так і насадження, яким по 80 років.  

Сергій Вакуленко головний лісничий ДП “Балаклійський лісгосп”

Приїхавши на місце загоряння лісова охорона побачила, що горить поле стерніі є загроза лісовим насадженням. Відразу на місце було викликано пожежні автомобілі Балаклійського лісгоспу згідно плану автомобілі Балаклійського ДСНС. Були дуже сильні пориви вітру і вогонь заходив по бровкілісу, не в одному місці, ми розуміли, що ситуація буде дуже складна. Згоріло 3 виділи в результати лісової пожежі на загальній площі 2,2 гектари. Вогонь перекодувався по гіллям к верхівкам дерев, що могло призвести до верхової пожежі та надзвичайної ситуації в Балаклійському районі. Але нам вдалося це зупинити та не допустити розповсюдженню вогню на великій площі. 

Та проте, незважаючи на складну ситуацію, з пожежами лісівникам вдалося запобігти значному пошкодженню лісових насаджень. В усіх випадках матеріали про лісові пожежі направлено до правоохоронних органів. Нагляд за пожежною ситуацією в лісах Харківської області здійснюється з 32 пожежно-спостережних веж, використовується 11 телевізійних систем спостереження та 2 квадрокоптери. В кожному лісництві  організовано роботу диспетчерської та пожежно-сторожової служб. Утримуються в належному стані водозабори та протипожежні водойми, визначено місця для забору води. Проведено більше 850 рейдів з виявлення та притягнення до відповідальності порушників вимог Правил пожежної безпеки в лісах України.  

Віктор Оробей директор ДП “Балаклійський лісгосп”Сама головне що хочется донести до людей, спалювання стерни на полях, зводячи багаття в лісі ви знищуєте ліс, тварин, птахів та комах і саме головне це несе величезну життєву небезпеку для пожежних рятувальників які вимушені боротися з вогнем!

Всі повинні розуміти, що ніякі штрафи не можуть зрівнятися з шкодою нанесеною екології та часу і сил які треба для відновлення лісонасаджень! 

В ході рейдів, що проводились лісівниками разом з правоохоронцями до адміністративної відповідальності притягнено 18 громадян. А сумарна сума штрафів за порушення вимог Правил пожежної безпеки в лісах склала всього лише більше 3 000 гривень. Лісівники вкотре звертаються до всіх відпочивальників та наполегливо просять не розводити багаття у лісі, це заборонено у пожежонебезпечний період. Відновити те, що вирощували та зберігали роками, зовсім непросто.

http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/hi/4120/1307482.html