20 телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж ВПК 1600 будуть встановлені у Донецькій області впродовж 2020-2021 років.

Це технологічний комплекс, який дозволяє швидко реагувати та запобігати пожежам. Так одна телевізійна система може:

  • – охопити контролем територію в радіусі 25 кілометрів;
  • – забезпечити онлайн доступ з будь-якої точки до режиму зображення;
  • – оперативно реагувати на виявлений вогонь та запобігати його поширенню.

Сьогодні оглянув таку систему, яка вже встановлена на території «Лиманського лісового господарства».

Програмне забезпечення було запущене у тестовому режимі в кінці грудня 2019 року а нещодавно встановлена і сама телевізійна система.

Обладнання добре показало себе в дії. За словами представників лісгоспу, їм вдалося упередити поширення вогню та врятувати від пожежі велику кількість дерев.

Тому протягом 2020-2021 років планується встановити ще 13 систем на території лісових господарств та ще 7 систем на територіях природно-заповідного фонду Донецької області.

В Україні лісові пожежі відбуваються щороку. Однак станом на квітень ДСНС зафіксували на 25% більше пожеж, ніж за той самий період минулого року. Вогонь в екосистемах почав виникати частіше навіть взимку через нехарактерну для України високу температуру.

Клімат змінюється, і нам потрібно оперативно реагувати на зміни, адаптуватися. Сьогодні існують технології, які можуть у цьому допомогти. Їх впровадження – вкрай важливе для збереження природних багатств України.

Василь Кузьович – Голова Держлісагентства