22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі

Земля – наша матінка та годувальниця, а тому ця подія є дуже важливою для усього людства. Офіційно цю дату запровадили 22 квітня 2010 року за ініціативою ООН. Рішення створити Міжнародний день Матері-Землі прописано в Резолюції за 2009 рік. Однак історія події розпочалася задовго до цього.

1971 року ідею створити окремий тиждень для вшанування планети Землі запропонував один із сенаторів США Гейлорд Нельсон. Тоді були проведені спеціальні заходи. Ідея сподобалася як американським підприємствам, так і простим людям. З того часу в США щороку третій тиждень квітня вважався тижнем Землі. А сам Нельсон отримав державну нагороду. 1990 року подію почали переймати й інші країни світу.

***

22 квітня по всьому світі відзначається Міжнародний День Землі. Його мета – привернути увагу до проблем екології, здорового способу життя та збереження миру на нашій планеті. Цей день неофіційно відзначали 21 березня в день весняного рівнодення з  1970 року, а вже у 2009 році Генеральна Асамблея ООН включила його у перелік всесвітніх знаменних дат.

З нагоди відзначення Дня Землі лунає Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства, котрий також закликає до збереження миру, культури і людського життя на Землі. Міжнародним символом Дня Землі є грецька буква Тета на білому тлі. Слоган Дня Землі у 2021 р. – «Відродити нашу Землю», а основні проблеми на які звернена увага –  відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьба з пандемією коронавірусу.

В рамках відзначення Дня Землі  по всьому світу проводять заходи з благоустрою міст і селищ. Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних перспектив.  Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку у квітні–травні протягом місяця проводять заходи з озеленення та благоустрою територій.

http://bukachivska.gromada.org.ua/news/1619090839/

 145 total views,  1 views today