30 червня 2020 року відбувся вебінар на тему «Вирубка лісу і його збереження”

30 червня 2020 року відбувся вебінар на тему «Вирубка лісу і його збереження: які бувають вирубки та які інструменти має громадськість для збереження лісу».

Захід розпочала член UNBA NextGen, адвокат Наталія Кіптенко з вітальним словом та презентації діяльності NextGen. Наталія зауважила, що тема вебінару є актуальною, особливо у світлі останніх подій на західній Україні. Паводки, повені є природними явищами, однак вирубки лісу є однією з причин, що посилює саме вплив паводків, адже прискорює швидкість набору рівня води в річці. У місцях суцільних рубок посилюється стік води, і вона практично не затримується в ґрунті. Як результат, спостерігаємо руйнівні і часто катастрофічні наслідки стихії.

Далі було передано слово спікеру заходу – керівнику практики «Ліси» WWF-Україна, зоологу, автору наукових та науково-популярних праць на лісову та природоохоронну тематику Андрію Плизі.

На вебінарі говорили про те, які бувають вирубки, де та коли вони дозволені, які обмеження встановлені на рубки в природному заповідному фонді та які рубки є незаконними. Дослідили проблемні питання визначення поняття та доведення незаконності рубок, порушення законодавства, які мають місце під час здійснення рубок. Також розглянули механізми, які є у громадськості для захисту лісу, а саме: скарги/звернення/запити, оцінка впливу на довкілля, лісова сертифікація.

UNBA NEXTGEN