4000 гектарів пралісів Карпат взяли під охорону — Всесвітній фонд природи

Старовікові ліси в Українських Карпатах законодавчо отримали природоохоронний статус.

02 Серпня, 2023, 10:30 
Прикарпаття

Завдяки своїй недоторканності ліси є осередками збереження рідкісних видів

В Українських Карпатах взято під охорону найбільший кластер старовікових лісів — близько 4000 га пралісів, квазіпралісів та природних лісів, які були ідентифіковані експертами WWF-Україна, законодавчо отримали природоохоронний статус, інформують “Вікна” з посиланням на Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

Івано-Франківська обласна рада нещодавно проголосувала за створення 10 нових пралісових пам’яток природи місцевого значення в межах філії “Осмолодське лісове господарство”. Це важливий крок у збереженні цінних ділянок української природи.

Завдяки своїй недоторканності праліси та квазіпраліси є осередками збереження рідкісних видів. У межах Осмолодського лісгоспу, наприклад, зростає чи не найбільша кількість лісів, сосни кедрової європейської — виду, який занесено до Червоної книги України і який охороняється в Європі.

WWF-Україна системно працює над тим, щоб захистити якомога більшу кількість цінних старовікових лісів. Загалом, з урахуванням останнього рішення, на основі ініційованих WWF-Україна матеріалів було створено 109 пралісових пам’яток природи в межах Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Волинської областей загальною площею понад 16000 га впродовж останніх 4 років.

https://vikna.if.ua/news/category/if/2023/08/02/145266/view

Loading