А чи замислювалися ви колись над тим, як зимують дерева?

WWF-Україна 

??

У лісі чи місті – вони завжди знаходяться перед нашими очима і може здатися, що з деревами нічого не відбувається. Але, ми з вами знаємо, що дерева – це довговічні живі істоти, які мають власний, непомітний для людського ока соціальний лад?? То як же насправді дерева готуються до морозів і переживають ці довгі зимові місяці?❄️☃️

Як і все живе, у зимовий період рослини переходять у стан спокою. Дерева засинають, у них загальмовується обмін речовин і припиняється ріст. “Уві сні” витрачається менше поживних речовин та тепла, що допомагає вижити у суворі морози. Щоб зимовий сон був солодким, дерева починають готуватися до нього задовго до перших холодів☺️?

У хвойних і листяних порід зима різна. Хвойним деревам доводиться трохи складніше, бо на гілках завжди багато снігу і вони можуть ламатися. Але хвойним не так страшний мороз, як всихання? Для того, щоб захиститися від втрати вологи, дерева покриваються спеціальним захисним шаром — кутикулою і мікроклапанами, через які волога, що знаходиться в дереві, не може випаруватися?

У дерев з листяним покривом з початком перших похолодань стовбури, гілки та гілочки покриваються захисним шаром, який нагадує порожні ящики з товстими стінками, а в місці кріплення листа до гілок продукуються ферменти й стінки клітин стають тоншими. Листочки залишаються без хлорофілу і жовтіють, а потім опадають. Опале листя турботливо прикриває коріння дерев, рятуючи його від промерзання??

Ось так безтурботно, та у спокійному сні проводять дерева зиму.

? На фото:

1 – Граб звичайний (Carpinus betulus L.) взимку

2 – Сосна звичайна (Pinus sylvestris L.) взимку

Loading