Абрамовський розповів, як планує боротися з незаконною вирубкою лісу

Буде створена робоча група, яка напрацює плани щодо ведення лісового господарства, запобігання незаконним вирубуванням лісів та зменшення санітарних рубок
 

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський в ефірі телеканалу “1+1“, передає Depo.ua.

“Але я хочу зауважити, що план має бути ще більш системним. Передусім, це запобігання і адаптація до кліматичних змін. Це найголовніше. Без цього ми взагалі нічого не зробимо”, – зазначив міністр.

Також, за його словами, відбудеться формування національно визначеного внеску України у Паризьку угоду.

“Там є чотири моделі. Ми маємо обрати і затвердити модель запобігання кліматичним змінам”, – сказав Абрамовський.

Окрім того, він додав, що Україна має розробити та імплементувати 60 директиву ЄС. Абрамовський зауважив, що вплине на Державне агентство лісових ресурсів України, щоб там миттєво реагували на звернення громадян через програму “Ліс у смартфоні”.

“Ми хочемо змінити систему державного екологічного контролю. Є напрацьований законопроєкт. Протягом двох тижнів, а може і скоріше, буде готовий до внесення у Верховну Раду. Це революційний закон, який повністю змінює модель державного екологічного контролю”, – зазначив міністр.

Він додав, що цей законопроєкт матеріально заохочуватиме працівників лісових господарств, бо “від працівника, який отримує 5-8 тис. грн, не варто очікувати сумлінної роботи“.

“Нам треба провести інвентаризацію лісів згідно з законом, що підписав президент. 40 мільйонів гривень на це виділяється, вже сім мільйонів виділено. Ми рахуємо кожне дерево на 18 тисячах ділянок, потім екстраполюємо це на всю країну. Робимо реєстр і ці реєстри будуть усім доступні, в тому числі і лісокористувачам”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше завдяки розслідуванню громадської організації Earthsight, що спеціалізується на екологічних та соціальних питаннях, стало відомо, що IKEA продає стільці з незаконно вирубаного в українських Карпатах лісу.

Український виробник меблів для шведської компанії IKEA заперечує виготовлення продукції з деревини, незаконно вирубаної в українських Карпатах