Андрій Мальований розповів про співпрацю ДЕІ з Інтерполом: “На варті екологічної безпеки!”

сьогодні, 12:52

Про це пише голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці в мережі Facebook, передає Znaj.ua.

Наводимо слова автора без коментарів.

На сторожі екологічної безпеки. Україна поглиблює співпрацю з міжнародними правоохоронними організаціями. У рамках взаємодії з Європолом та Інтерполом вивчаємо міжнародний досвід боротьби з екологічними злочинами.У центрі уваги міжнародних правоохоронних організацій – злочини, що завдають шкоди водному світу, контрабанда деревини тощо. Ось найбільш резонансні злочини проти природи, які були зафіксовані Інтерполом у вересні 2020 року:

✔Перу – під час спецоперації “Амазонас”, була виявлена організація Лос Патронес де-Укаялі, очолювана колишнім поліцейським. Злочинці вирубували тисячі гектар унікальних лісів Перу для продажу закордон.

✔Франція – бетонна фабрика, що належить цементній компанії Lafarge, протягом декількох років скидала свої стічні води в річку Сену, що є незаконним. Правоохоронні органи відкрили кримінальну справу.

✔Бразилія – за допомогою аналізу супутникових знімків і обльоту територій Федеральна поліція змогла визначити осередок масштабних пожеж в регіоні. Виявлений екологічний збиток перевищує понад 25 тис. га! Вогонь підійшов до кордонів Національного парку Пантанал Мато-Гросу і Серра-ду-Амолар.

Всі ці правопорушення були вивчені співробітниками Держекоінспекції для запобігання аналогічних випадків в Україні. Досвід міжнародної поліції дуже важливий для нашої країни, адже екологічні злочини у нас трапляються мало не щодня.

Нагадаю, першим напрямком співпраці ДЕІ та Інтерполу може стати залучення міжнародної поліції до вирішення екологічних проблем на прикордонних територіях.

Автор: Евгения Симоненко

https://politeka.net/uk/society/291241-andrey-malevannyy-rasskazal-o-sotrudnichestve-gei-s-interpolom-na-varti-ekologichnoji-bezpeki