сьогодні, 12:52
Про це пише голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці в мережі Facebook, передає Znaj.ua.
Наводимо слова автора без коментарів.
На сторожі екологічної безпеки. Україна поглиблює співпрацю з міжнародними правоохоронними організаціями. У рамках взаємодії з Європолом та Інтерполом вивчаємо міжнародний досвід боротьби з екологічними злочинами.У центрі уваги міжнародних правоохоронних організацій – злочини, що завдають шкоди водному світу, контрабанда деревини тощо. Ось найбільш резонансні злочини проти природи, які були зафіксовані Інтерполом у вересні 2020 року:
✔Перу – під час спецоперації “Амазонас”, була виявлена організація Лос Патронес де-Укаялі, очолювана колишнім поліцейським. Злочинці вирубували тисячі гектар унікальних лісів Перу для продажу закордон.
✔Франція – бетонна фабрика, що належить цементній компанії Lafarge, протягом декількох років скидала свої стічні води в річку Сену, що є незаконним. Правоохоронні органи відкрили кримінальну справу.
✔Бразилія – за допомогою аналізу супутникових знімків і обльоту територій Федеральна поліція змогла визначити осередок масштабних пожеж в регіоні. Виявлений екологічний збиток перевищує понад 25 тис. га! Вогонь підійшов до кордонів Національного парку Пантанал Мато-Гросу і Серра-ду-Амолар.
Всі ці правопорушення були вивчені співробітниками Держекоінспекції для запобігання аналогічних випадків в Україні. Досвід міжнародної поліції дуже важливий для нашої країни, адже екологічні злочини у нас трапляються мало не щодня.
Нагадаю, першим напрямком співпраці ДЕІ та Інтерполу може стати залучення міжнародної поліції до вирішення екологічних проблем на прикордонних територіях.
Автор: Евгения Симоненко