Апеляційна палата підтвердила засудження пособника екслісника Януковича

ЕКОНОМІКА

 11 жовтня 2023, 14:07

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила покаранням 10 років колонії для колишнього директора ТОВ «Лістрейд» Сергія Олексієнка, якого САП обвинувачує в пособництві ексголові Державного агентства лісового господарства Віктору Сівцю та його дружині Марині Журавльовій в одержанні неправомірної вигоди та легалізації коштів.

Таке рішення 5 жовтня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС засудив Олексієнка до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати адміністративно-господарські посади строком на три роки та конфіскацією майна. Суд застосував спеціальну конфіскацію на 1,441 млн доларів та 1,220 млн євро, які розміщені на рахунках дружини ексочільника держагентства у Швейцарії. Захист подав скаргу на цей вирок.

«Апеляційні скарги обвинуваченого (Сергія Олексієнка – ред.), його захисників адвокатів , апеляційну скаргу адвокатів в інтересах (Сівця та Журавльової – ред.) залишити без задоволення. Вирок Вищого антикорупційного суду від 14 лютого 2023 року залишити без змін. На виконання вироку (Сергія Олексієнка – ред.) взяти під варту негайно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 23 травня 2016 року Сівцю та його дружині Марині Журавльовій заочно повідомили про підозру. За версією слідства, Журавльова разом зі спільниками в період із лютого 2011 року до лютого 2014 року отримала від іноземних компаній Grupagac Ithalat Ihracatsan. Vetic. LTD. STI. (Туреччина), Uniles s.r.o. (Словаччина), Balticwood Spolka Akcyjna (Польща) і Confana Industries SRL (Румунія) неправомірну вигоду у вигляді оплати за «маркетингові послуги» при купівлі в Україні лісопродукції на загальну суму $3,7 млн та 10,8 млн євро, які в подальшому «відмила» у співучасті з іншими особами. У цій же справі обвинувачують Олексієнка, він допомагав в одержанні неправомірної вигоди.

https://www.slovoidilo.ua/2023/10/11/novyna/ekonomika/apelyaczijna-palata-pidtverdyla-zasudzhennya-posobnyka-ekslisnyka-yanukovycha

Loading