“Без людей нічого б не змогли зробити”, – староста Гладківки про гасіння лісових пожеж на Херсонщині

Суспільне·13 травня, 09:10·

Староста Гладківського старостинського округу Вікторія Ткаченко говорить, що тільки завдяки самоорганізації жителів навколишніх сіл вдалося загасити лісову пожежу на Херсонщині.

Жителі Малих Копанів, Великого Клину та Гладківки самоорганізувались і допомогли громаді Таврійського загасити лісову пожежу.

У цій ситуації не могли нічого зробити ні голова обласної військової адміністрації, ні депутати обласної ради, розповіла Вікторія Ткаченко Суспільному.

"Без людей нічого б не змогли зробити", - староста Гладківки про гасіння лісових пожеж на ХерсонщиніФото: Едуард Михайлов/Faceboor

“Саме наші хлопці цілим миром збирали кошти, щоб заправити машини Гладківського лісництва. І до окупантів їздили наші хлопці, щоб дали дозвіл заїхати до лісу та гасити пожежу. І під автоматною чергою теж лежали наші хлопці”, – написала Вікторія Ткаченко.

"Без людей нічого б не змогли зробити", - староста Гладківки про гасіння лісових пожеж на ХерсонщиніФото: Едуард Михайлов/Faceboor

Вона подякувала всім жителям, “які зробили неможливе – приборкали вогневу стихію”.

Що відомо:

  • Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими.
  • 5 травня в Геройському та Іванівському лісництвах горіли ліси, причини пожежі не відомі. Загасити пожежі швидко практично неможливо, бо лісівникам доводиться робити це вручну. Для цього не вистачає ні людей, ні можливостей.
  • На території Голопристанської громади жителі області власними зусиллями загасили лісові пожежі на площі 10 гектарів. Також до гасіння долучились місцеві біля лісгоспу в районі Гладківки.
  • Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Горить на межі Миколаївської та Херсонської областей.
  • Найсерйозніша ситуація із лісовими пожежами зараз на Херсонщині, повідомив голова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець. За його словами в окупованій Херсонській області вогонь охопив понад 1587 га. Військові РФ почали пускати державну лісову охорону до місць із загоряннями.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

https://suspilne.media/238931-v-oleksandrivci-na-hersonsini-cerez-obstrili-zrujnovani-35-budinkiv/

 158 total views,  1 views today