Безпека праці: з початку року в ДП «Ліси України» жодного серйозного випадку травмування на виробництві!

ДП “Ліси України”

❤️ Робота лісівників пов’язана з постійним ризиком травмування. Заготівля, завантаження та відвантаження деревини, складські операції, пересування транспорту лісовими дорогами – ось лише невеликий перелік небезпечних операцій.

Під час війни до цього переліку додався фактор замінування.

Майже 170 тис. га лісових масивів ДП «Ліси України» заміновані. На деокупованих територіях досі трапляються випадки, коли на мінах підриваються фермери, або місцеві жителі.

Втім, ДП «Ліси України» організує роботу так, щоб мінімізувати ризики для співробітників.

👷🏻‍♂️ Цього року серед штатних працівників ДП не зафіксовано жодного серйозного випадку травматизму, пов’язаного з виробництвом. Це не щасливий збіг обставин, а системна робота з підвищення безпеки праці.

Зокрема, майже 2 тис. працівників, залучених для роботи в лісі, пройшли навчання з приводу поводження з вибухонебезпечними предметами (до проведення тренінгів залучались представники ДСНС). 31,5 тис. працівників підприємства пройшли програму прискореної підготовки до дій в особливий період. Навчання проводили провідні інженери з охорони праці. У квітні запланований ще один цикл тренінгів з виявлення вибухонебезпечних предметів та їх розпізнаванню, які проведуть фахівці з розмінування.

Окрім цього, постійно здійснюються перевірки філій на дотримання законодавства з питань охорони праці. Фахівці Відділу з охорони праці відвідують філії і в присутності інженерів здійснюють перевірки всіх виробничих структурних підрозділів (нижні склади, транспортні цехи), лісництв щодо безпечного виконання лісозаготівельних робіт. Проводяться інструктажі, семінари, тренінги. В цьому році такі перевірки пройшли у 9 філіях Карпатського лісового офісу. Влітку навчання з безпечного виконання лісозаготівельних робіт заплановане з працівниками Поліського лісового офісу.

Інженери з охорони праці ДП «Ліси України» також проводять відповідні навчання і для співробітників підрядних організацій. Це понад 700 об’єктів господарювання в 11 областях.

Вчиться і сам підрозділ з охорони праці! В планах цього року тренінги від міжнародних фахівців для інженерів з охорони праці.

Державне агентство лісових ресурсів України