Буковина: Лісівники не тільки допомагають армії, а й безпосередньо воюють на фронтах

Нині Батьківщину захищають 311 працівників Подільського лісового офісу.

Як розповів керівник Подільського регіонального офісу ДП “Ліси України”, депутат Чернівецької облради Василь Гончар, наразі Батьківщину захищають 311 працівників Подільського лісового офісу.

“Ми дякуємо кожному, ви – наша міць, сила, опора. Ви – наша віра і гордість. Завдяки вам, наші воїни-лісівники, ми можемо працювати в тилу і тримати фронт на своєму місці. Бережіть себе. Ми чекаємо на вас. І вас з нетерпінням чекають вдома з Перемогою. Дякуємо!” – привітав воїнів-лісівників очільник офісу.

На знімку: Василь Гончар.

За його словами, постійно триває і допомога лісових підприємств трьох ввірених йому областей нашому війську. “Оскільки Буковина, Хмельниччина та Тернопільщина були і залишаються тиловими регіонами, лісівники від початку повномасштабного вторгнення не зупиняли свою роботу ні на день. Ми виконували обов’язки, які поклала на нас держава. Під час перерв між повітряними тривогами садили та доглядали ліс, забезпечували населення дровами. Одночасно лісові господарства доставляли деревину й на фронт. За рік війни на Схід передано понад 16,4 тисячі кубометрів деревини: дров, лісоматеріалів круглих, пиломатеріалів. Сума складає понад пів мільярда гривень. Так працівники філій Чернівецької області одними з найперших почали збирати та відправляти вантажі гуманітарної допомоги для військових. Згодом лісівники ремонтували техніку для армії. Це і вантажні автомобілі, легкові, підвищеної прохідності і навіть БТР. Авто, мотоцикли, запчастини до машин відправляли на передову. Закупляли для війська бензопили, бронежилети, тепловізори, оптичні приціли, генератори та інше. У лісництвах прихистили близько 300 переселенців. Допомагали лісівники і медзакладам: забезпечували ліками та провізією. На Хмельниччині у кожній філії, лісництві, кордні лісівники відкрили пункти збору гумдопомоги та облаштували кімнати для вимушено-переміщених осіб. Люди зупинялися у лісівників як транзитом, так і на певний час проживання. Для воїнів лісівники почали готували енергетичні батончики, сухпайки. А в Ярмолинецькій філії на передову виготовляють швидкі корисні сніданки, сухі борщові і супові набори, тушкованки, каші з м’ясом. У майстернях лісівники ремонтували військову техніку. На фронт передано автомобілі (16 закуплено за власні кошти працівників), амуніцію, генератори, теплий та формений одяг, засоби гігієни, будівельні матеріали. Крім того, лісівники придбали для війська два антидронові комплекси. Разом з вихованцями учнівських лісництв плели маскувальні сітки. Лісівники Тернопільщини доставляли гуманітарні вантажі в найгарячіші точки: Бучу, Запоріжжя, Херсон, під Бахмут. Працівники ремонтували техніку, купували й нові авто для війська. Передавали хлопцям продукти харчування тривалого зберігання, медикаменти, предмети медичного призначення, непродовольчі побутові товари. Тимчасове житло надавали усім вимушено-переміщеним особам, які цього потребували. Пам’ятаємо і про наших працівників, які зараз в ЗСУ. Тримаємо з ними зв’язок і підтримуємо усім необхідним. За цей рік ми об’єдналися в єдиному – потрібно працювати для наближення Перемоги. Тримаємо руку на пульсі й надалі. Віримо в наші ЗСУ!”, – заявив Василь Гончар.

На знімках: допомога ЗСУ.

Сергій СУЛИМА.

Фото надано автором.