Буславець про корумповане міністерство захисту довкілля, до якого вже не має відношення

За 100 днів діяльності нового уряду та перебуванні на посаді Ольги Буславець в роботі Мінекоенерго відбулась ціла низка змін та неоднозначних кадрових рішень

В.о. Міністра енергетики Ольга Буславець підтвердила факт порушень екологічного законодавства чиновниками Мінекоенерго, які відповідали за формування державної екологічної політики до моменту виокремлення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів в окреме міністерство наприкінці травня.

Зокрема, вона підтвердила системне порушення Закону «Про оцінку впливу на довкілля», у тому числі, щодо термінів видачі висновків оцінки впливу на довкілля, коли із початку 2020 року 59 українських підприємств без жодних пояснень не змогли вчасно отримати необхідні документи.

У травні – вже за каденції Ольги Буславець на посаді в.о.міністра енергетики та захисту довкілля, цим фактом зацікавилися правоохоронні органи. Тоді Національною поліцією було складено 34 протоколи про порушення екологічного законодавства та вручено їх начальнику Управління з оцінки впливу на довкіллю Марині Тіщенковій, роботу якої на рівні заступників міністра енергетики та захисту довкілля керував Роман Абрамовський.

Ольга Буславець запевняє, що намагалася вплинули на ситуацію та провести внутрішнє службове розслідування, проте не встигла отримати результати через виокремлення Міністерства захисту довкілля та кадрові призначення.

«Я надавала доручення в свій час керуючому заступнику міністра з цього напрямку і він повинен був відповідно до своїх повноважень по цим структурним підрозділам провести службове розслідування та надати своє бачення розблокування цієї роботи. На жаль, я не встигла отримати результати цих розслідувань, щоб довести справу до кінця», – резюмувала Ольга Буславець.

Не відкидає вона фактів затримки видачі інших дозвільних документів чиновниками, які відповідали у Мінекоенерго за екологічний напрямок. Зокрема, йдеться про затримку із видачею дозволів на викиди та свідоцтв про реєстрацію пестицидів та агрохімікатів.

«Якщо б не було розділене міністерство і я б відповідала за цей напрямок (захисту довкілля – ред.), то звичайно б, довела б справу до кінця. Є певні службові документи, якими я давала доручення розібратись та вжити певних заходів. На жаль на сьогоднішній момент я вже не відповідаю за цей напрямок. Це вже доведеться робити новому керівнику», – додала Буславець.

Також вона запевнила, що поінформувала прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про ситуацію із затримкою видачі висновків оцінки впливу на довкілля та дії правоохоронних органів.

GreenPost вже надіслав   запит на ім’я Ольги Буславець з проханням надати копію окремого доручення профільному заступнику для реагування.

Відповідно до розподілу обов’язків заступників міністра, профільним заступником з питань екології, у підпорядкуванні якого саме і знаходились управління ОВД – є Роман Абрамовський.

Нагадаємо, GreenPost ініціював свого часу журналістське рослідування на підставі масових скарг українських підприємств про блокування їх роботи через неможливість своєчасно отримати висновки ОВД у Мінекоенерго.

На підставі виявлених фактів порушень екологічного законодавства, а також ЗУ «Про державну службу» тоді ми зверталась до Мінекоенерго з вимогою провести службове розслідування і прийняти кадрове рішення щодо чиновників відомства, які не виконували свої службові обов’язки.

https://greenpost.press/news/v-roboti-minekoenergo-buly-zvolikannya-ta-porushennya-buslavets-i8532