Через обстріли на Миколаївщині згоріли 11 тисяч гектарів унікального заповідного лісу

11 вересня, 2022, 08:19

На відновлення реліктових лісів на Кінбурнській косі знадобиться 100 років.

Через повномасштабне вторгнення та окупацію страждає і природа України. Зокрема через обстріли та бойові дії згоріли 11 тисяч гектарів унікального лісу на Миколаївщині у заповіднику Кінбурнська коса. Про це повідомило російське пропагандистське видання “РИА Новости”, опублікувавши відео пожежі та звинувативши в пожежі ЗСУ.

На відео, опублікованому в Telegram-каналі “РИА Новости”, видно масштабну лісову пожежу. Стверджується, що це знято на півострові Кірнбурська коса, що має статус заповідника, на Миколаївщині. Російські пропагандисти посилаються на окупаційного “представника екстрених служб” сусідньої Херсонщини, який звинуватив у пожежах ЗСУ, мовляв, підпал відбувся через обстріл українських військових. А українські міни заважають загасити пожежі на них уже підірвались четверо цивільних, усі вони загинули.

Про те, що від бойових дій на півдні України потерпає Кірнбурська коса, ще 1 вересня на брифінгу повідомляв міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Яскравий приклад життя під окупацією та загрози для заповідних територій міжнародного значення – Кінбурнська коса. Там на сьогодні загинули безліч диких тварин та птахів. Ми навіть не можемо обрахувати точну їх кількість. Знаємо тільки про те, що там згоріли реліктові ліси, для відновлення яких треба буде дуже багато років, навіть не 10, не 50 і не 100”, – розповів тоді Руслан Стрілець.

Читайте також: РФ скоїла вже 434 злочини проти культурної спадщини України

Родючі ґрунти – одне із найбільших природних багатств України, та й світу, адже третина світових чорноземів – це наша земля. Унаслідок воєнних дій верхні, найродючіші, шари ґрунту страждають найбільше. Вони ж і відновлюються найповільніше: природний темп відновлення родючого шару ґрунту – один сантиметр за сто років. Уже зараз ми маємо планувати, як допомогти нашій землі швидше відновитися після цієї війни.

Детальніше про це читайте в тексті Марії Дячук та Лоріни Федорової “Земля у вогні. Як війна впливає на ґрунти“.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/cherez-obstrili-na-mikolajivshchini-zhorili-11-tisjach-hektariv-unikalnoho-zapovidnoho-lisu.html

Loading