Черкаські лісівники похвалилися сплаченими податками

06 ЛЮТОГО 2022, 15:34

2021 рік видався досить успішним за основними господарсько-фінансовими показниками як для лісівників Черкащини, так і для лісівників України загалом. До бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду держлісгоспами Черкаського ОУЛМГ сплачено 566 млн грн податків та зборів (більше на 220 млн грн у порівнянні з минулим роком).

– У 2021 році лісівники країни досягли кращих показників галузі за 30 років. У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році, – зазначає Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

По державним лісогосподарським підприємствам області дохід від реалізації продукції зріс на 70% в порівнянні з відповідним періодом минулого року і становить 1,27 млрд грн. По підприємствах Держлісагентства України цей показник становить 22,7 млрд грн.

Як повідомив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, держлісгоспи Черкащини – серед найбільш прибуткових в Україні. Отримано 170 млн грн чистого прибутку – це шоста частина від загальної суми отриманого чистого прибутку лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства, що становить 921,5 млн грн. Показник рентабельності держлісгоспів Черкащини становить 14,5%. Реалізація продукції на 1 штатного працівника (продуктивність праці) складає 906,8 тис. грн.

Завдяки Постанові Уряду нині державні лісогосподарські підприємства мають можливість 30% чистого прибутку використовувати на покращення виробничої бази. Тож це дало змогу закупити необхідну для підприємств техніку обладнання, що є запорукою ефективного лісогосподарювання. На оновлення матеріально-технічної бази держлісгоспами спрямовано 104 млн грн, що у 5 разів більше у порівнянні з 2020 роком. За власні кошти підприємств придбано понад 200 одиниць техніки та обладнання – трактори, автомобілі для працівників державної лісової охорони та ведення лісового господарства, маніпулятори, грунтообробне, протипожежне обладнання, мульчери, квадрокоптери та ін.

Завдяки здійсненому комплексу протипожежних заходів держлісгоспам Черкащини вдалося уникнути великих лісових пожеж та значно зменшити їх кількість і площу. У держлісфонді трапилося 26 лісових пожеж (в чотири рази менше порівняно з 2020р.) на загальній площі 3,3 га (у 8 разів менше порівняно з 2020р.)

– Протягом 2021 року держлісгоспами лісовідтворення здійснено на площі 1336 га – висаджено майже 8 мільйонів сіянців та саджанців основних та другорядних лісоутворюючих порід. Лісівники Черкащини активно долучилися до реалізації програми «Зелена країна». Протягом осінньої лісокультурної кампанії на території усіх десяти держлісгоспів було висаджено 1,48 млн сіянців. За сприяння лісівників озеленено 85 начальних, освітніх закладів, соціальних установ. Загалом цієї осені вклад Черкащини у «Зелену країну» – майже 1,57 млн сіянців та саджанців, – зазначив Олександр Дзюбенко.

До слова, у 2021 році лісівниками системи Держлісагентств ависаджено близько 240 млн деревних рослин. У тому числі, у рамках програми Президента «Зелена країна» – 59 млн сіянців. У 2022 році запланована висадка близько 300 мільйонів деревних рослин. Відслідкувати хід реалізації програми, а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/.

https://lis-ck.gov.ua/?p=29771

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Loading