Чому ми працюємо з вогнем

26 червня 2019 р  | Востаннє оновлено 9 березня 2022 р

Охорона природи протягом 60 років проводить контрольовані спалювання, щоб відновити здоров’я та різноманітність природних земель. Але це ще не вся історія.

Повернення вогню

Ви, безсумнівно, чули про великі лісові пожежі в Австралії, Європі та на заході Сполучених Штатів і Канади. Ми знаємо про зв’язок між погіршенням кліматичних змін і збільшенням лісових пожеж.

Хоча лісові пожежі можуть бути руйнівними, відсутність вогню може завдати шкоди екосистемам і культурам корінних народів. Наші складні стосунки з вогнем лежать в основі наших проблем із пожежами та рішень.
 

Погода сприятлива, екіпаж готовий, і після місяців ретельного планування та координації настав момент покласти вогонь на землю.

Навіть для досвідчених пожежників це хвилюючий момент, коли вони нахиляють свій крапельний факел і вогонь починає поглинати рослинність і рухатися по землі. Протягом наступних годин екіпаж використовуватиме свої професійні навички та досвід, щоб переконатися, що контрольоване спалювання проводиться безпечно та ефективно досягає цілей управління цими пристосованими до пожежі землями.

Призначені або контрольовані опіки імітують природні опіки низької інтенсивності, які історично зменшували займисту рослинність у багатьох наших типах лісів. Установлений вогонь, часто зі стратегічним проріджуванням дерев, забезпечує низку екологічних і культурних переваг. Подивіться, як ми підпалюємо пожежі в Монтані.

Хоча деталі можуть змінюватися, ця сцена розігрується компанією Nature Conservancy (TNC) і партнерськими країнами в США, Австралії, Латинській Америці та Африці. Принаймні половині наземних екосистем світу потрібен вогонь, щоб залишатися здоровими — такі місця, як довголистяні соснові ліси на південному сході США, високотрав’яні прерії Великих рівнин і тропічні савани Замбії. ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ ПРОТИ СПАЛЮВАННЯ ЗА РЕЦЕПТОМ

Ілюстрована послідовність, яка показує, як скупченість лісу в некерованому лісі може спричинити руйнівну лісову пожежу.
ЛІСОВА ПОЖЕЖА, ПРИДУШЕНА вогнем, у сосновому лісі, де пожежі неодноразово гасили: перенаселеність може зробити ліс менш здоровим і стійким. При горінні такого лісу вогонь може поширюватися на крони, гинуть великі масиви дерев. © Еріка Слонікер / TNC
Ілюстрована послідовність, яка показує, як скупченість лісу в некерованому лісі може спричинити руйнівну лісову пожежу.
Ілюстрована послідовність, яка показує, як вогонь у керованому лісі розпалюється та зберігає здорову лісову структуру.
ЛІСОВА ПОЖЕЖА, ЩО ПІДТРИМУЄТЬСЯ вогнем, у сосновому лісі пондерози з використанням контрольованих опіків із механічним проріджуванням або без нього: вогонь горить низько в підліску, зберігаючи проміжки між деякими деревами, що допомагає запобігти майбутнім великим пожежам у кронах. © Еріка Слонікер / TNC
Ілюстрована послідовність, яка показує, як вогонь у керованому лісі розпалюється та зберігає здорову лісову структуру.

Nature Conservancy є провідною некомерційною організацією у світі, яка займається проблемами пожеж. Ми працюємо з вогнем з 1962 року, коли провели наше перше контрольоване спалювання. Наш підхід змінився від підходу, який головним чином зосереджувався на управлінні нашими заповідниками для збереження біорізноманіття, до підходу, який включає розробку більш справедливої ​​політики та фінансування,  підвищення лідерства місцевих пожежників ,  зростання кваліфікованої та різноманітної робочої сили для боротьби з пожежами та допомогу громадам у розвитку способів  життя безпечніше з лісовою пожежею .

Жінки у вогні в США

Сучасне управління пожежами вимагає інших навичок і мислення, ніж застарілі пожежні практики. Тим не менш, менше 10% робочої сили пожежників у США становлять жінки. Нам потрібно більше жінок у пожежах і більше людей з груп, які традиційно були недостатньо представлені в управлінні пожежами. Подивіться, як жінки, корінне населення та інші беруть участь у боротьбі з пожежами в Сполучених Штатах.

ПОБАЧИТИ ЖІНОК НА РОБОТІ


Перегляд спадщини виключення

Протягом мільйонів років вогонь формував різноманітність життя на Землі. Використовуючи складні методи пожежогасіння протягом тисячоліть, корінне населення ретельно формувало екосистеми, які ми сьогодні вважаємо природними.

Відчуження корінного населення

ТНК працює над вирішенням політики, яка виключає групи корінного населення від вогню.

ФОТОГРАФІЇ: КОРІННІ НАРОДИ BURNING NETWORK

На відміну від поточної ситуації в США, у світі все ще є багато місць, де корінні народи та місцеві громади живуть у відносній гармонії з вогнем, вміло використовуючи його як інструмент для формування лісів і луків, де вони живуть.

Політика запобігання пожежам також призвела до виключення багатьох людей, у тому числі груп корінного населення, які тисячоліттями обслуговували свої землі вогнем, від участі в діяльності та прийнятті рішень щодо боротьби з пожежами.


Чому ТНК працює з вогнем?

Nature Conservancy співпрацює з державними установами, корінними народами та іншими, щоб відновити баланс вогню в природі та допомогти громадам підготуватися до пожежі, боротися з нею та безпечно жити з нею.

На цій фотографії 1962 року працівники організації з охорони природи починають перше контрольоване спалювання в заповіднику в Міннесоті.
СПАЛЮВАННЯ ЗАРАДИ ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ 
Перше контрольоване спалювання Nature Conservancy було проведено в 1962 році в Савані Хелен Еллісон у Міннесоті. © Охорона природи
На цій фотографії 1962 року працівники організації з охорони природи починають перше контрольоване спалювання в заповіднику в Міннесоті.

Ми:

 • Визнайте, що корінні народи формували сучасні екосистеми за допомогою вогню протягом тисячоліть, і що життєво важливо підтримувати їхні зусилля, щоб повернути вогонь у рівновагу.
 • Ми провели наше перше контрольоване спалювання в заповіднику ТНК у Сполучених Штатах у 1962 році. Жодна інша приватна організація не може наблизитися до рівня наших можливостей та досвіду боротьби з пожежами чи широти знань, які ми використовуємо для вирішення проблем, пов’язаних із пожежами для людей і природи.
 • Вважаємо, що довготривалі рішення вимагають різноманітних навичок і способів мислення , і ми прагнемо зробити організації управління пожежами більш інклюзивними та гостинними для жінок і кольорових людей. Ми також підтримуємо права корінних народів управляти землями своїх предків за допомогою вогню.
 • Майте понад 400 кваліфікованих пожежників і волонтерів , які дотримуються практично всіх стандартів кваліфікації диких пожеж, що використовуються федеральними агентствами США.
 • Спалюйте близько 120 000 акрів і допоможіть партнерам спалювати понад 220 000 акрів щороку в США

 
Глобальні тематичні дослідження

НАША РОБОТА В ЗАМБІЇ, БЕЛІЗІ ТА ПІВНІЧНІЙ АВСТРАЛІЇ

Пожежники проводять контрольоване спалювання в Замбії.

Національний парк Кафуе, Замбія

В Африці, у національному парку Кафуе в Замбії, спеціалісти з TNC в Арканзасі навчили персонал парку та інших осіб ретельному застосуванню встановленого вогню. Тут, де TNC працює з вогнем і місцевими жителями з 2011 року, спалювання на початку року допомагає запобігти руйнівним лісовим пожежам у пізній сезон. Навички боротьби з пожежами допомагають багатьом людям, зокрема охоронцям дикої природи, рейнджерам, операторам сафарі-турів і місцевим селам, захистити себе та культову дику природу від незапланованих пожеж.

Пташиного польоту пожежники встановлюють контрольований опік.

Лісовий заповідник Діп Рівер, Беліз

Охорона природи в Белізі десятиліттями співпрацює з державними партнерами, неурядовими організаціями та громадами майя, щоб захистити соснові савани цієї країни, адаптовані до пожеж. У результаті цієї роботи співробітники зі США та Белізу організували кілька тренінгів. Остання подія відбулася на території площею 60 000 акрів в окрузі Толедо і дала пожежним співробітникам Conservancy зі США рідкісні можливості відпрацювати методи та протоколи гасіння пожежі, якими вони повинні оволодіти перед тим, як просуватися на вищі посади. Перегляньте відповідне відео .

Людина сидить у травах серед маленьких багать, які він розклав.

Північна Австралія

В Австралії ТНК допомагає створити стійку та інклюзивну природоохоронну економіку, яка підтримує довгострокове стале управління землею та добробут людей, які залежать від своєї землі. Аборигени Австралії поєднують стародавні знання та практику пожежної справи з підтримкою сучасної пожежної науки та математики про зміну клімату, щоб допомогти реалізувати протипожежні програми на величезних територіях Австралії. Боротьба з пожежами в північних саванах на початку сезону зменшує викиди вуглецю в Австралії на 1,4 мільйона метричних тонн CO 2 e на рік.

Пожежа в Північній Америці

По всій Північній Америці ми стикаємося зі зростаючими суспільними збитками від лісових пожеж, включаючи знищення майна, смерть, збільшення витрат на гасіння пожеж і вплив диму на здоров’я. Нехарактерно сильні лісові пожежі також шкодять здатності природи підтримувати людей, наприклад, руйнуючи ліси, які фільтрують нашу питну воду та поглинають вуглець. Ці наслідки були особливо очевидними на заході США у 2020 та 2021 роках.

Вищі температури, посилення посухи та зниження вологості, пов’язані зі зміною клімату, погіршують проблеми. Фактично, експерти попереджають, що саме майбутнє лісів на заході США під загрозою. До середини століття Захід може відчути вдвічі-шість разів більше руйнівних лісових пожеж, ніж ми відчуваємо сьогодні.

Групова фотографія 14 жінок-пожежників на контрольованому опіку, який проводять лише жінки, у Флориді.
ПАЛАЮЧЕ БАЖАННЯ Нам потрібно більше та більш різноманітних людей, які б володіли принципами та технікою пожежогасіння. Жінки в обміні протипожежними тренінгами та повністю контрольованими опіками жінок, як цей у Флориді, спрямований на збереження середовища існування довголистої сосни, використовує навички та ресурси. © Eric Aldrich/TNC
Групова фотографія 14 жінок-пожежників на контрольованому опіку, який проводять лише жінки, у Флориді.

Проте відсутність вогню, спричинена методами пожежогасіння, може завдати такої ж шкоди біорізноманіттю. Вогонь відіграє важливу роль у здоров’ї наших середовищ існування, і без нього багато видів рослин і тварин, які залежать від періодичних пожеж, зникли б. Доведено, що рекомендовані спалювання збільшують біорізноманіття та підтримують здоров’я та сталість багатьох природних середовищ існування.

Ми працюємо над тим, щоб змінити статус-кво, підтримуючи лідерів місцевих громад, спонсоруючи інноваційні можливості протипожежної підготовки та допомагаючи федеральним і державним установам переходити до більш проактивних проти реактивних підходів проти пожеж.

Ми підтримуємо лідерів громад

Тривалість змін можлива лише в тому випадку, якщо громади уявляють і «володіють» своєю роботою проти лісових пожеж. Успішні, стійкі рішення для покращення наших відносин з вогнем вимагають низки різних точок зору в усіх географічних масштабах. Часто найкращі стратегії розробляються та впроваджуються на місці. Ми віримо в підтримку громад — наприклад, за допомогою підтримки однолітків, тренінгів або фінансування семінарів — щоб розширити свої можливості для вирішення проблем, пов’язаних із пожежею.

Приклади:  Fire Adapted Communities Learning Network і Fire Learning Network .

Ми інвестуємо у спільні зусилля, щоб зробити управління пожежами більш інклюзивним

Політика відчуження призвела до руйнівних лісових пожеж, які ми бачимо сьогодні. Два приклади: усунення традиційних методів спалювання та неврахування місцевих потреб у рішеннях щодо управління землею та пожежами. Через Fire Learning Network і Indigenous Peoples Burning Network ми підтримуємо спільні зусилля на рівні громади для підвищення стійкості екосистеми та підтримки культур, що залежать від пожежі.

https://www.youtube.com/embed/N6G-opAS1CI?rel=0&start=&modestbranding=1&showinfo=0&enablejsapi=1ВОГОНЬ НЕ ДИСКРИМІНУЄ (3:30) Існує справжня потреба в розширенні можливостей навчання для жінок, які працюють у пожежних умовах. WTREX надає жінкам безпечний комфортний простір для спільного навчання, створення мережі підтримки та розвитку цінних практичних навичок для кращого управління пожежами в усьому світі.

Рецепт від пожежі


Навіщо робити контрольований опік
Лісові пожежі Колорадо, зміна клімату та стан річок
Фінансування стійкості до лісових пожеж: стратегії зміни парадигми

Завдяки  18-річному партнерству LANDFIRE — TNC із Міністерством внутрішніх справ і Лісовою службою Міністерства сільського господарства США — ми надаємо просторові дані та моделі на місцевому, регіональному та національному рівнях. Ці дані допомагають керівникам пожежної безпеки, які планують, оцінюють і контролюють дії на місцях.


Ми підтримуємо ініціативне та справедливе фінансування пожеж

ТНК виступає за перерозподіл ресурсів на більш проактивне управління екосистемою та справедливу готовність громади. Ці інвестиції зменшать витрати на гасіння пожеж і відновлення громади в довгостроковій перспективі. Приписане спалювання регулюється на рівні штату, і в 2021 році наші співробітники відіграли важливу роль у прийнятті ключових законодавчих і фінансових ініціатив у  Каліфорнії  та кількох інших західних штатах.

Ми розширюємо та диверсифікуємо наш штат пожежників

Нам потрібно більше та більш різноманітних людей, які володіють принципами та технікою запобігання пожежі. TNC проводить тренінги, підтримує мережі низових практиків, інвестує в наставництво та кооперацію, а також надає фінансування для підтримки лідерів громад.

Шрам від опіку, який залишив цілий ліс мертвих дерев і потемнілого ґрунту після пожежі в Колорадо.
Крупним планом шматок дерева, на якому видно кільця. Роки відзначені від 1821 року, коли дерево проросло, до 1922 року, що показує, де пожежі змінили ріст дерева.

ЗАПОБІГАННЯ СПУСТОШЕННЮ Інвестиції в активне управління екосистемою та справедливу готовність громади зменшать витрати на гасіння пожеж і відновлення громади в довгостроковій перспективі. © Джейсон Х’юстон

ІСТОРИЧНІ ПОЖЕЖІ . Удари блискавки та навмисні випалювання місцевими жителями протягом тисячоліть створили різноманітну екосистему. Спалення за рецептами сьогодні імітує ці практики. © Марек Сміт / TNC

Різні громади мають різні пріоритети, включаючи зменшення зарослої рослинності, покращення здоров’я водозбору, підтримку сталого сільського господарства, відновлення середовища існування дикої природи, збереження культурних практик, створення робочих місць та покращення умов для відпочинку та туризму.

Щоб забезпечити задоволення потреб громади в майбутньому, ми допомагаємо місцевим жителям ділитися своїми знаннями про пожежу та навичками контрольованого горіння, а також навчаємо принципам і методам управління пожежами.

У 2008 році компанія TNC створила програму  тренінгів для пожежної безпеки  (TREX), щоб надати вкрай необхідні можливості для навчання тисячам пожежників. Основна увага TREX — сприяння кооперації, допомагаючи різним партнерам використовувати навички та ресурси таким чином, щоб максимізувати можливості для охоплення, лікування та навчання.

ВОГОНЬ, ВСТАНОВЛЕНИЙ ШТАТОМ АРКАНЗАС (7:17)

ГАСІННЯ пожежі мало на меті захистити ліс, але види, які пристосовані до пожежі, не можуть вижити без неї. Відновлення, включно з прописаними опіками, є шляхом до здорового, стійкого ландшафту, який також забезпечує чисту питну воду та безпечний притулок для дикої природи та для майбутніх поколінь.

У той час як TREX допоміг нам збільшити кількість кваліфікованих пожежних працівників, TNC розуміла необхідність диверсифікації робочої сили з боротьби з пожежами та залучення громад, які не охоплені послугами, до заходів з адаптації місцевих лісових пожеж. На додаток до допомоги у формуванні Мережі горіння корінних народів, у 2016 році ми створили Обміни навчання жінок у вогні (WTREX), щоб залучити учасників до побудови мережі підтримки для жінок-практиків пожежників, які працюють над підвищенням свого лідерства. Четвертий WTREX відбудеться у 2022 році.

До січня 2022 року ми провели 115 заходів TREX і WTREX, а також спільних опіків, які надали понад 4400 можливостей для навчання пожежників.
 

Ми працюємо з корінними народами

Корінні народи все частіше визнаються за їхню здатність робити внесок у вирішення наших зростаючих пожежних проблем. У 2015 році ми зустрілися з фахівцями-практиками та лідерами культури з племен Юрок, Хупа та Карук, щоб поставити два запитання:

 1. Чи буде корисною мережа між племенами для розвитку партнерства вогню?
 2. Якщо так, то чим така мережа буде відрізнятися від інших пожежних мереж?

Майбутнє, де процвітають люди та природа, — це майбутнє, у якому люди зможуть жити з вогнем, а не боротися з ним на кожному кроці.

МАРЕК СМІТДиректор Північноамериканської пожежної програми TNC

Племена заявили, що відродження традиційної культури вогню в сучасному контексті є нагальною потребою, і що саме виживання їхніх культур залежить від того, чи корінні жителі повернуть вогонь культурно зосередженим способом на території своїх предків. За підтримки Лісової служби США та Міністерства внутрішніх справ   народилася Мережа спалювання корінних народів (IPBN).

Сьогодні IPBN включає 18 племен у семи штатах, і інтерес зростає. Мережа, керована TNC, фактично очолюється місцевими вогнеборцями з кожного племені, що бере участь. Діяльність включає спалювання культурних об’єктів спільно з TREX, участь громади у відродженні культури вогню, стратегічне планування на ландшафтному рівні та співпрацю з сучасними агентствами з боротьби з пожежами для подолання бар’єрів для спалювання культурних об’єктів.Рекомендовані відео та історії про вогонь

Пожежники використовують крапельні факели, щоб встановити лінії вогню вздовж грунтового покриву лісу в Орегоні.
КОНТРОЛЬОВАНЕ СПАЛЮВАННЯ ЗМЕНШУЄ РИЗИК КАТАСТРОФІЧНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ (1:08) Ретельно контрольовані спалювання в потрібному місці та в потрібний час забезпечують безпеку наших громад, зберігають середовища існування, захищають наші природні ресурси та гарантують, що наші ліси залишаться здоровими.
Дим від багаття на вершині гори клубочиться в сутінкове небо. Місяць видно трохи вище лінії дерев.
ПРОПИСАНИЙ ВОГОНЬ FLY-ALONG (1:43) Стежте за цим з неба, коли в горах Сьєрра в Каліфорнії відбувається прописане спалювання.
Дим від пожежі піднімається над палаючим ґрунтовим покривом у лісі у Вашингтоні.
НАЦІЯ ЯКАМА У ВАШИНГТОНІ (2:27) Лісові пожежі охоплюють країну Якама у Вашингтоні. Вони працюють над тим, щоб зробити свої громади безпечнішими та вогнестійкими.
Нічний вид з води лісової пожежі, що спалює гори над містом у Каліфорнії.
ПЕРЕСТАНЕМО СТВОРЮВАТИ ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ В ІСТОРІЇ (2:05) Здається, щороку Каліфорнія встановлює нові рекорди за кількістю найбільших, найруйнівніших і смертоносних лісових пожеж. Подивіться, як фінансування відновлення лісів може допомогти нашим громадам і середовищам проживання.
Пожежник усміхається й піднімає великий палець, тримаючи факел. Вогонь спалює трави.
ПОЖЕЖА В РОСЛІНІ, ШТАТ ВАШИНГТОН (2:18) Мешканці Росліна, штат Вашингтон, звертаються до вогню, щоб відновити ліси та зменшити загрозу руйнівних мегапожеж. Подивіться, як вони перетворили страх на дію.
Вид з повітря пожежників, які переміщують контрольоване спалювання вздовж пасовища в Белізі. За ними спалена земля, а в небо здіймається дим.
КРАСА ПАЛАЮЧОГО БЕЛІЗУ (7:07) Стежте за бойовою операцією в Белізі! Цей тренінг дозволив учасникам навчитися керувати неконтрольованими лісовими пожежами та отримати лідерський досвід.

РОЛЬ ВОГНЮ

ОСОБЛИВІСТЬВідновлення вогню на місцевих лукахConservancy використовує вогонь, щоб відновити місцеві луки та надати багато переваг людям і природі.ОСОБЛИВІСТЬРоль вогню в лісахВогонь відіграє важливу роль у лісах Північної Кароліни. Дізнайтеся, як контрольоване спалювання приносить користь дикій природі.ОГЛЯД ПРОЕКТУПожежа, управління та моніторингДізнайтеся, як програма Allegheny Highlands використовує вогонь для підтримки біологічного різноманіття в екосистемі, критичній для міграції через зміну клімату.

МІСЦЕВІ ГРОМАДИ ТА ПОЖЕЖА

ОСОБЛИВІСТЬМісцеві громади адаптуються до вогнюТакі місця, як Ешленд, штат Орегон, і Дуранго, штат Ко, вчаться пристосовуватися до пожеж заради безпеки громади та здоров’я лісів. Підтримку надає Мережа навчання адаптованих спільнот (FAC Net).ФУНКЦІЯ ЖУРНАЛУКорінні племена відновлюють рецептурні опіки в КаліфорніїПісля десятиліть придушення пожеж корінні племена відроджують давню практику контрольованих спалень, відновлюють ліси та культурні традиції.АВТОР ПЕЙДЖ БУОНООСОБЛИВІСТЬРобота з корінними народамиЦя функція описує роботу відділу в Нью-Мексико з корінними народами та містить заяву про визнання землекористування.

Хочете приєднатися до команди TNC burn?

https://www.nature.org/en-us/what-we-do/our-priorities/protect-water-and-land/land-and-water-stories/why-we-work-with-fire/

Loading