Чому потрібно охороняти ліс

Рада 1: Чому потрібно охороняти ліс – Суспільство – 2020

Охорона лісу – це нагальна проблема сучасності, до якої ніхто не повинен залишатися байдужим. Адже майбутнє життя людей в повній мірі залежить від того, чи вдасться нам захистити ліс, а також багато видів рослин і тварин від зникнення.

Ліс, як відомо, – це легені планети Земля. Без зростаючих зелених рослин людство буде приречене на раптову загибель. Людям просто не вистачить кисню, такого необхідного їм для дихання. Також ліс є годувальником і лікарем для людини. Тут можна знайти їстівні гриби, ягоди, горіхи і різноманітні трави, що володіють цілющими властивостями. Крім того, в лісі на законних підставах мешкають різні види диких тварин, птахів, риб. Лісові прогулянки корисні для здоров’я людей, перебувати на лоні природи – справжнє задоволення для очей і для душі. Одним словом, лісові ресурси є національним надбанням кожної країни, тому слід приділяти особливу увагу їх захисту. Люди часто приходять до лісу аж ніяк не з благими намірами. У гонитві за прибутком вони виробляють незаконні вирубки, займаються браконьєрством, що не відновлюють вироблення лісові масиви, руйнують грунт, забруднюють водойми. В результаті порушується важливе природну рівновагу, що самим негативним чином відбивається на екології і, відповідно, на людському здоров’ї. Саме тому влада будь-якої держави повинна розробляти ефективні заходи з охорони лісу та екології, справедливо караючи всіх винуватців у знищенні зеленої природи. Не можна допустити потрапляння існуючих видів рослин і тварин в пам’ятну “Чорну книгу” природи. Важливо захищати ліси від лісових пожеж, які завдають їм непоправної шкоди. Всім слід пам’ятати, що тільки життя в злагоді з природою подарує людству щастя, здоров’я і довголіття. Якщо пустити питання збереження лісових масивів на самоплив, не тільки майбутнє життя нащадків, а й здоров’я сучасників опиниться під загрозою. Світ може спіткати необоротна глобальна екологічна катастрофа.

  • Чому гинуть дерева?

Рада 2: Як охороняти природу

Якщо ви задумалися про те, наскільки великий або, навпаки, малий саме ваш внесок в турботу про природу – це вже безцінне. На жаль, існує думка, що одній людині нічого змінити не можна. Воно в корені невірно – адже піклуючись про природу, ви подаєте приклад і оточуючим. Крім того, турбота про навколишній світ – це данина поваги собі, так як людина є частиною природи. Існує кілька простих і зовсім і не складних способів піклуватися про природу кожен день, вони вимагають всього лише уваги. Як охороняти природу?

Інструкція

1

Вимикайте воду. Ви миєте посуд і лунає телефонний дзвінок – вимкніть крани і спокійно поговоріть, а не залишайте воду текти навіть на кілька хвилин. За цей час витікають літри. А якщо помножити це на кількість “роззяв” у всій окрузі, а потім на кількість днів у році? Запаси питної води на Землі далеко не безмежні, і про це варто задуматися вже сьогодні.

2

Вирушаючи на відпочинок в ліс, захопіть з собою пару великих пакетів і зберіть сміття після пікніка – це зовсім нескладно і займає дві-три хвилини часу. Залишені пластикові обгортки і пакети можуть розкладатися в грунті сотні років, а металеві банки – іржавіти. Не полінуйтеся також доїхати і викинути сміття на звалище або спеціальну смітник, минаючи організовані відпочиваючими звалища в канавах і траншеях.

3

До речі, про пластикових пакетах. Відвідуючи магазин кожен день, ми забираємо продукти в пакетах з поліетилену, який надзвичайно довго розкладається, притому на виключно шкідливі речовини. Задумайтесь, скільки пластика ви купуєте і викидаєте на тиждень, місяць, рік. Європейські супермаркети давно пропонують покупцям багаторазові сумки з міцного бавовняного або полотняного матеріалу, які легко складаються і поміщаються в сумку, і у покупців немає необхідності купувати пластиковий пакет кожен день. Придбайте подібний пакет з міцного матеріалу і кладіть його в свою сумку. В крайньому випадку, купуйте паперові пакети з маркуванням “100% recycle”.

4

Економте електрику – це, до того ж, дозволити скоротити щомісячні витрати і створить в будинку сприятливу атмосферу, так як електроприлади сильно впливають на енергетичне поле в приміщеннях.

5

Не користуйтеся без потреби власним автомобілем – це, по-перше, зменшить викид вихлопних газів, а по-друге вбереже вас від стресів. Прогуляйтеся кілька кілометрів під приємну музику, ходьба пішки може бути корисніше бігу.

6

Відмінний спосіб відволіктися і взяти участь у колективній активності на повітрі – це звичайні суботники! Наступного разу, як тільки дізнаєтеся про такий захід на власному подвір’ї, що не ухилятися, а одягайтеся тепліше і озбройтесь лопатою. Тим більше що фізична активність покращує настрій, а акуратний двір буде радувати вас і сусідів ще довгий час.

Рада 3: Як захистити ліс

У Росії, як і в багатьох інших країнах, діє закон про охорону природи, який зобов’язує людей захищати і піклується про навколишній світ. Навколишній нас світ – це рослини, тварини, ліси й ріки і ми теж частина цієї природи. Ліс – це окраса нашої планети. Він насичує атмосферу киснем, в ньому живуть птахи і різні тварини. Однак цей прекрасний Екоресурс страждає від людського свавілля. Тільки від несанкціонованої вирубки лісу гинуть тисячі тварин і рослин в рік.

Інструкція

1

Для боротьби з так званими “чорними лісорубами” необхідно посилення санкцій для порушників, залучення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Також необхідне відродження лісової охоронної служби і оснащення її останніми новинками техніки.

2

Чи не менше, ніж від діяльності “чорних лісорубів”, ліс гине від пожеж. І найчастіше причиною лісових пожеж є людина. Потрібно обмежити вільний доступ до лісових зон туристам, встановлювати попереджувальні таблички можливості виникнення пожежі при недбалому поводженні з вогнем, організувати лісові патрулі для контролю дотримання правил пожежної безпеки. Громадян, які не дотримуються вимог пожежної безпеки, слід залучати до адміністративної відповідальності. Адже вони наражають на небезпеку не тільки своє життя, а й ставлять під загрозу життя інших людей, громадську безпеку і стан лісу.

3

Для локалізації вогнищ загоряння необхідно розробити спеціальні заходи: підготувати лесопожарного техніку, визначити маршрути для патрулювання на найбільш тривожних ділянках лісового фонду та організувати мобільні групи пожежогасіння, а також створити протипожежні бар’єри і організувати будівництво протипожежних доріг.

Рада 4: Як охороняти ліс

Охороняти ліс від незаконних порубок, пожеж і шкідливих організмів – дуже складне завдання. Зараз практично на кожному підприємстві існують пожежно-хімічні комплекси, а для того, щоб попередити пожежу, використовуються спеціальні вишки. Щороку докуповується новий інвентар. Для того щоб тримати ситуацію під контролем в пожежний сезон, проводиться комплекс протипожежних заходів – створюються мінералізовані смуги, будуються спеціальні пожежні дороги, мости.

Інструкція

1

Ще один бич нашого часу – це незаконна рубка лісу а. Люди, які не розуміють природної краси і важливість збереження ліс ного багатства, здійснюють незаконну зруб дерев з метою власної наживи і швидкого збагачення, при цьому абсолютно не розуміючи, якої шкоди завдають ліс у. Вони захаращують ліс, залишаючи після себе розкидані сучки і частини стовбурів. Це може привести до появи шкідливих комах і збільшує пожежонебезпечну обстановку в ліс у. Для профілактики таких порушень проводиться щорічний обхід найбільш схильних до ділянок. Також відбуваються нічні виїзди спільно з ліс ної поліцією.

2

Боротьба з ліс онарушітелямі здійснюється шляхом їх затримання. Далі їх чекає кримінальна справа, суд і відшкодування завданих збитків. Боротьба з подібними порушеннями з кожним роком має все більший успіх. Цьому сприяє чітка і злагоджена робота ліс них інспекторів і ліс ної поліції, а також допомогу місцевого населення. Також одним з важливих аспектів захисту ліс а є боротьба з наслідками стихії і шкідниками. Дані лиха виявляє інспектор при щорічному обході, так званої ревізії ліс а. При своєчасних виявленнях вогнищ хвороб, шкідників і проведенні необхідних заходів можна попередити їх подальше поширення. При буреломах і вітровали проводяться санітарні рубки. Також з метою профілактики проводиться очистка захаращених.

3

Щорічно працівники ліс ничества проводять обстеження осичняк на предмет появи вогнищ помилкового трутовніка. Обстежують молодняк хвойних порід для виявлення вогнищ травневого хруща. Виявлені осередки шкідників і хвороб усуваються. Згодом за даними ділянками ведеться постійне спостереження. Проводиться щорічна інвентаризація для визначення найбільш ефективних заходів боротьби. Працівники ліс ничества чітко контролюють всі проведені роботи.

Рада 5: Як охороняти рослини

У сучасному суспільстві, на жаль, відбувається варварське винищування природних багатств. Люди не замислюються, що, знищуючи рослинність, вони позбавляють майбутнього своїх дітей. Нерозумне використання природних ресурсів призвело до повного зникнення деяких видів рослин. Завдання людини – зберегти те, що ще можна врятувати.

Інструкція

1

Ви напевно любите виїжджати разом з друзями на природу, готувати шашлики, грати в футбол чи бадмінтон на лісовій галявині. Знайте, що ви можете завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу, якщо будете залишати неприбраним сміття, ламати гілки дерев і чагарників. Тому вивозите сміття в пакетах з собою. Не можна навіть закопувати, наприклад, пластикові пляшки. Ставтеся дбайливо до природи.

2

Не секрет, що люди, отримавши задоволення від відпочинку на природі, залишають після себе купи сміття, непогашені багаття. В результаті такої поведінки трапляються лісові пожежі. Сотні тисяч рослин гинуть в них. Крім того, на такому попелище довгий час нічого не виросте.

3

У лісі можна ходити тільки по стежках, щоб не витоптувати рослини. Після цього вони довго відновлюються або зовсім гинуть. Так, конвалія зможе відновитися лише через рік, а багно – і зовсім загинути.

4

Навесні нерідко можна бачити бабусь, які продають букети з конвалій або пролісків. Не купуйте їх, не сприяйте винищення рідкісних видів рослин. Зрізуючи такі рослини, знищують первоцвіт. В результаті цього не тільки гине рослина, але і зникає можливість подальшого розмноження цього виду, т.к гинуть і насіння, і суперечки, і пилок.

5

Рослини не тільки дарують нам естетичну насолоду, а й зберігають здоров’я. Однак люди не по-хазяйськи ставляться до збору лікарських трав. Знайте, що збирати їх можна тільки на спеціальних територіях, щоб мати можливість контролювати чисельність виду. Через жадібність і дурості люди практично винищили деревій і грицики.

6

Рослини гинуть також в результаті вирубки лісу або розорювання земель. Тому потрібно створювати спеціальні охоронювані природні території, заповідні зони. Наприклад, в Жигулівському заповіднику зберігаються рідкісні види рослин Самарської області.

7

Якщо вам не байдуже майбутнє ваших дітей, якщо ви хочете бачити їх щасливими і здоровими, зробіть все можливе для збереження рослин.

Рада 6: Як осягнути світ

Способи осягнення цього світу кожен вибирає для себе сам. Але існує у всіх цих способів і щось спільне, спрямоване на розкриття всіх духовних, фізичних і психічних можливостей людини.

Інструкція

1

Ніколи не вдавайтеся до штучним способам осягнення світу: алкоголю, наркотиків і т.п. Змінені стани свідомості, викликані таким чином, можуть дуже швидко зруйнувати ваші зв’язки з реальним світом, і, врешті-решт, приведуть до передчасної смерті.

2

Зверніться до духовних практик і навчань різних шкіл і напрямків. Зміцнюючи свій дух, ви зміцните і тіло, і розум. Але не перестарайтеся, виконуючи вправи і слідуючи наказам вчителів. Постійно шукайте способи взаємодії з сьогоденням. Якщо вам вдалося домогтися успіхів в осягненні світу, не залучайте до цих практик інших людей. Пам’ятайте: шлях кожної людини індивідуальний.

3

Займіться вивченням філософії. Робіть виписки, обов’язково позначаючи, звідки ви взяли цю інформацію. Час від часу переглядайте свої записи, порівнюйте конспекти, щоб зрозуміти, наскільки далеко ви просунулися в осягненні світу. Напишіть кілька есе, в яких проаналізуйте ваше ставлення до тієї чи іншої філософської школи.

4

Читайте більше художньої літератури. Робіть виписки і аналізуйте їх час від часу. Шукайте зв’язку між художнім вимислом і реальним світом. Свої зауваження і спостереження описуйте в щоденнику.

5

Спілкуйтеся з людьми на всіх рівнях і всіма можливими способами. Саме в спілкуванні може розкритися людина. До того ж це допоможе вам дізнатися, наскільки добре чи погано ставляться до вас люди. Проаналізуйте їх ставлення до вас. Займіться самовихованням, якщо це необхідно. Самовиховання можна почати хоча б з точного проходження режиму дня.

6

Читайте науково-популярну літературу. Цікавтеся всіма новинками науки і техніки. Не соромтеся виявляти свою необізнаність в бесіді з фахівцями, що займаються вивченням тієї чи іншої проблеми.

7

Оформіть альбом, в який помістіть найбільш цікаві статті з газет і журналів з посиланням на джерело.

8

Не забувайте про заняття спортом (в розумних межах) хоча б тому, що фізичні вправи сприяють поліпшенню настрою. А гарний настрій допомагає дивитися на цей світ з оптимізмом.

Рада 7: Чому потрібно захищати ліси

Однією з найважливіших складових нашої планети є ліси. І тим не менше вони часто піддаються нещадній вирубці, впливу пожеж, засмічення. Чому потрібно захищати ліси?

Ліс є однією з екосистем планети, яка до сьогоднішнього дня в найменшій мірі змінилася під впливом людської діяльності. Завдяки використанню лісу, людство має можливість відновлювати деякі компоненти біосфери, які зникли в результаті господарської діяльності людини, а також проводити різні вироби для власного користування. У лісу х сьогодні мешкає безліч живих істот, які просто не вижили б поза лісових масивів. Також на території багатьох лісів знаходяться водойми, що мають велике значення, як для господарської діяльності людини, так і для всього кругообігу води в природі. Ліси – один з головних джерел збагачення нашого повітря киснем. З кожним роком ці якості лісових масивів стають все більш цінними на тлі загального забруднення атмосфери Землі.Роль лісів неможливо переоцінити з точки зору розвитку економіки різних країн, поліпшення стану навколишнього середовища і підвищення добробуту народів. Деревина є одним з головних джерел палива, відмінним будівельним матеріалом, сировиною для отримання різного роду речовин (лікарських, технічних, фарбувальних). Деревина просто необхідна практично для кожної галузі народного хозяйства.Благодаря наявності лісів люди мають безліч харчових продуктів (гриби, ягоди, фрукти) і лікарської сировини. Ліси є місцем існування багатьох тварин, вони вважаються мисливськими угіддями, а також відмінними місцями для розміщення здравниць і санаторіїв, і просто територій для відпочинку. Також ліси дуже важливі для сільськогосподарської галузі, оскільки поля, оточені лісу ми, за рахунок захищеності від несприятливих впливів і збереження вологи, дають більш багатий урожай.Как видно, значення лісів в житті людини дуже велике, і тому так важливо охороняти ліси від браконьєрства, вирубки і пожеж, а також від засмічення різними відходами та сміттям.

https://uk.myvadesigns.com/3189076-tip-1-why-you-need-to-protect-the-forest