Чи можливі державні перевірки під час мораторію, уведеного на час карантину

🔎 Чи можливі державні перевірки під час мораторію, уведеного на час карантину?Здавалося б, мораторій повинен призупинити здійснення всіх перевірок. Проте в Україні існують дві великі категорії державних перевірок.

📌 Перша категорія — державний нагляд і контроль у сфері господарської діяльності. Він ідентифікується за сферами контролю, а не за органами. До цієї категорії входять перевірки пожежної безпеки, охорони праці, екологічні перевірки. Усього понад 80 сфер, і на кожну з них під час карантину та протягом 30 днів після його відміни накладено мораторій.

📍Друга — інші перевірки, на які не поширюється мораторій. Серед них — валютний і митний контроль, контроль експорту й бюджетного законодавства, захист економічної конкуренції, нагляд у сфері телебачення і радіомовлення, а також ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції. Мораторій не поширюється і на позапланові перевірки.

🕵️‍♂️ Проведення цих перевірок не підпадає під дію мораторію, а отже, вони можуть проводитися під час карантину.Що ще треба знати? Детальніше про регулювання перевірок бізнесу — за посиланням:

▶️https://bit.ly/2VEpBCqНагадуємо, що підготуватися до державних перевірок допоможе “Помічник підприємця” на Інспекційному Порталі:

▶️https://inspections.gov.ua/ready4/

#inspections_BRDO#ready4inspections#BRDOДержавна регуляторна служба УкраїниПрограма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»Yana HoriunovaEasyBusinessТоргово-промислова палата України / Ukrainian CCI

Офіс ефективного регулювання