Дерева краще пристосовані до похолодання, ніж до потепління – вчені

За останні сотні тисяч років у рослин було більше можливостей пристосуватися до похолодання, ніж до різкого і швидкого потепління

Вчені вважають, що за останні сотні тисяч років у рослин було більше можливостей пристосуватися до похолодання, ніж до різкого і швидкого потепління. Рослинний покрив Землі може бути адаптований до можливого похолодання приблизно в сім разів краще, ніж до швидкого потепління, яке загрожує біосфері зараз. 

Про це пише  dt.ua,  посилаючись на дослідження вчених з Абердинського університету. Дослідники встановили, що середній коефіцієнт жаростійкості для рослин дорівнює 11, а ось холодостійкості – 76. Це означає, що до холодів рослини адаптовані майже в сім разів краще, ніж до спеки.

У ході дослідження вчені проаналізували роботи, присвячені термотолератности рослин. Вони зібрали дані з 70 монографій і наукових статей, в яких містилася інформація про температурні відгуки 1028 рослинних видів 249 локаціях на різних широтах земної кулі. Велика частина даних ставилася до північного півкулі; мохи, лишайники і папороті південного півкулі охопити не вийшло — дослідження їх температурних діапазонів практично відсутні.

Як виявилося,  рослинність з усіх вивчених широт набагато краще пристосована до можливого похолодання, ніж до потепління. Особливо це стосується рослинності з помірних широт.

Разом з тим, вони закликають обережно ставитися до результатів дослідження, оскільки воно охопило менш 0,31% від приблизно 330200 відомих видів рослин.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні проєкт закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів.

https://greenpost.press/news/dereva-krashhe-prystosovani-do-poholodannya-nizh-do-poteplinnya-vcheni-i7624