Державна лісова охорона готується до роботи в пожежонебезпечний період.

З приходом весни все оживає та квітне, а зі сходом снігового покриву і встановленням сонячної погоди у роботі підприємств лісової галузі розпочинається пожежонебезпечний період – найнапруженіша пора для лісівників. Але підготовка до нього розпочинається ще задовго до перших весняних променів, коли навкруги ще панує завіруха. Ось і цього року на нашому підприємстві підготовка до пожежонебезпечного періоду 2021 року розпочата в перших числах лютого.

Для підвищення протипожежної безпеки здійснюється система заходів з попередження, недопущення пожеж та ліквідації виникаючих загорянь на початкових стадіях.

Для ефективного здійснення протипожежних заходів на підприємстві розроблено та прийнято ряд нормативних документів:

після закінчення пожежонебезпечного періоду 2020 року проаналізована робота структурних підрозділів та намічені заходи з підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року. Видано та доведено до лісництв наказ №8-аг від 11.01.2021 р. «Про підсумки роботи з охорони лісу від пожеж в пожежонебезпечний період 2020 року».

  • видано та доведено до структурних підрозділів наказ № 24-аг від 15.02.2021 р. «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2021 року».
  • складено, затверджено та доведено до структурних підрозділів План основних заходів з підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року.
  • проведено огляд техніки, що залучається до гасіння пожеж, складено графік ремонту та проведено ремонт пожежної техніки згідно графіку.
  • формується та розглядається мобілізаційно-оперативний план.
  • розраховано потреба резервного запасу ПММ, видано наказ №36-аг від 05.03.2021 року про створення резерву ПММ визначенням кількості, порядку використання та зберігання.
  • підготовлено та підписано 2 договори на організацію харчування на випадок великої пожежі.
  • проведено обладнання під’їзних майданчиків на 2 об’єктах водозабору та їх розчистка .
  • вже розпочато створення мінералізованих смуг.
  • проводиться огляд та ремонт протипожежного інвентарю та комплектація лісопожежних станцій.

В минулому році додатково закуплено 18 новітніх ранцевих оприскувачів.

На озброєнні підприємства для боротьби з лісовими пожежами є 11 пожежних автомобілів та 3 пожежних модулі, але більше 65 % цієї техніки експлуатується більше 35 років у вкрай екстремальних умовах та потребують постійного ремонту та реконструкції.

Крім того зараз фахівці підприємства докладають усіх зусиль для відновлення пожежного автомобіля Станично-Луганського лісництва, який підірвався на вибуховому пристрої під час гасіння лісової пожежі 9 жовтня 2020 року , яка розповсюдилась з заплавної частини р. Сіверський Донець (лінія розмежування), у напрямку сіл Сизе та Болотене Станично-Луганського району.

Лісова охорона ДП «Станично-Луганського ДЛМГ» звертається до мешканців Щастинського району з проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки під час весняного наведення ладу біля Ваших обійсть та при перебуванні у лісових насадженнях. Зберегти ліси від вогню під силу тільки спільними зусиллями!

Адміністрація ДП «Станично-Луганське ДЛМГ»