Державні лісогосподарські підприємства Житомирщини відмежували лісові масиви від населених пунктів мінералізованими смугами

Вчора о 11:47  · 

Іншими словами, трактором із спеціальним плугом, котрий не лише розорює, а ще й притискає земляний пласт, та культиватором лісівники пройшли ділянки, де ліси прилягають до сіл, селищ та міст. В такий спосіб вони хочуть убезпечити поширення неконтрольованого вогню на зелені насадження, що трапляється, коли мешканці спалюють суху рослинність на присадибних ділянках.

Особливо небезпечними у цьому відношенні є села, де багато порожніх будинків і трав’яниста рослинність навкруг них навесні та до кінця літа стає чудовим середовищем для поширення вогню. Маємо достатньо прикладів минулих років, коли в такий спосіб вигорали цілі вулиці, а в деяких областях України навіть гинули люди.

Відтак цієї весни лісівники області проклали понад 1,5 тисячі кілометрів мінсмуг навколо майже 400 населених пунктів.Крім того, ще 2 тисячі гектарів смуг влаштували держлісгоспи Житомирщини безпосередньо в лісах. Ще за 6,3 тисячі гектрів раніше створених протипожежних бар’єрів проведено догляд.

І роботи ці триватимуть впродовж всього літа та осені – смуги поновлюватимуть, щоб не заростали рослинністю та не засипалися хвоєю.

Разом з тим, лісівники звертаються до мешканців та гостей області із проханням бути відповідальними та обережними з вогнем у лісі та поблизу нього, адже за нинішніх погодних умов це вкрай небезпечно.

Принагідно вони нагадують, що за порушення правил пожежної безпеки у лісах передбачені суворі покарання: накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: Мінералізована смуга — це штучно створений протипожежний бар’єр. Він створюється шляхом очищення лінійної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину.

Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства