Державні ліси Латвії продукують тріску

Газета “Природа і суспільство”

Готуючись до опалювального сезону, латвійські теплогенеруючі компанії жваво закуповують в АТ «Державні ліси Латвії» (LVM) деревну тріску. Це біопаливо може забезпечити певний рівень стабільності протягом зимового періоду, тим самим зменшуючи ризик нестачі традиційних джерел, зокрема, газу, для виробництва тепла в опалювальний сезон.

АТ «Rigas Siltums», яке є основним постачальником теплової енергії в столицю Латвії, придбало певний обсяг деревної тріски для цього опалювального сезону у LVM, зазначивши, що таким чином вдалося вчасно забезпечити запас біопалива. За словами Райвіса Еллінша, члена правління АТ «Rigas Siltums», новий опалювальний сезон буде одним із найскладніших за останні роки. З огляду на це, теплопідприємство вчасно почало готуватися до нього, закуповуючи паливо в різних обсягах уже з квітня, що дозволило диверсифікувати постачальників.

Нині LVM постачає всю вироблену енергетичну тріску лише місцевим деревообробним та енергетичним компаніям. У 2022–2023 роках LVM запропонує на ринку близько
800 тис. кубометрів (близько 650 тис. МВт-год) продукту, придатного для виробництва енергії.
Щодо «АТ «Rigas Siltums», то підприємство вже цього року почало нарощувати обсяги виробництва тепла з відновних джерел енергії, розпочавши роботи з будівництва п’яти нових теплоблоків на біопаливі, два з яких запрацюють уже цього року. Розрахунки, проведені фахівцями, показують, що, виробляючи теплову енергію з біопалива, в латвійській економіці щороку залишатиметься до 100 млн євро, а не надходитиме в інші країни.

Реагуючи на зростаючий попит на деревні ресурси, що використовуються для виробництва теплової енергії, LVM у червні поточного року почала продавати додатковий обсяг біопалива, пропонуючи до продажу 150 тис. кубометрів енергетичної тріски в обсязі 130 тис. МВт-год по всій території Латвії. Близько 80% додаткового обсягу енергетичної тріски надійшло безпосередньо теплопостачальним компаніям, таким чином досягнувши поставлених LVM цілей щодо надання підтримки та можливостей для закупівлі деревної тріски для теплопостачання. За словами виконавчого директора LVM Sales Леги Озоли-Шміте товариство очікує, що у майбутньому все більша кількість поставок деревної тріски піде на потреби виробників тепла, тим самим збільшуючи енергетичну безпеку країни.

За даними Центрального статистичного бюро Латвії, у 2021 році країна спожила 8,9 млн кубометрів деревної тріски, що на 13% більше, ніж роком раніше.

Loading