Держекоінспекція перевірить лісорубів-браконьєрів

Державна екологічна інспекція склала 1309 адмінпротоколів стосовно незаконної вирубки лісу, нарахувавши понад 118 мільйонів гривень збитків

Голова ДЕЇ України Андрій Мальований говорить про комплексну перевірку лісових господарств територіальними органами Держекоінспекції на предмет нелегальних рубок та порушення природоохоронного законодавства.

Про це чиновник написав у Facebook.

Мальований відзначив, що незаконна вирубка лісів – давня проблема, над вирішенням якої працює вже не один склад уряду України. Здебільшого у політиці, медіа та суспільстві говорять про лісорубів-браконьєрів. Однак насправді вони далеко не головна причина «облисіння» українських лісів.

“Важливо звірити реальний обсяг рубок з тим, який вказаний у документації.  Найчастіше нелегальною вирубкою лісу промишляють лісові господарства, здійснюючи вирубку за відсутністю лісорубного квитка – спеціального документа, який дозволяє заготівлю деревини. Браконьєри не здатні здійснити такі масштабні вирубки непоміченими. Скоріш за все, це діється «під прикриттям» лісгоспів. “, – пояснив голова ДЕІ.

Чиновник зауважив, що Держекоінспекція нараховує штрафи за такі порушення та обраховує збитки від вирубки, однак ці рішення потім нерідко роками оскаржуються в судах і часто не на користь ДЕІ. За його словами  з 21 січня по 16 червня цього року Державна екологічна інспекція склала 1309 адмінпротоколів стосовно незаконної вирубки лісу, нарахувавши понад 118 мільйонів гривень збитків. Лише приблизно 1,6 мільйона гривень збитків було стягнуто.

Відомо, новий очільник екоінспекції проводить тотальну перевірку установи.

В той же час Держлісагентство звітує про   мільйони дерев, які висадили лісгоспи по всій Україні.

https://greenpost.press/news/derzhekoinspektsiya-pereviryt-lisgospy-na-predmet-nelegalnyh-rubok-i9179