Держлісагентство назвало причини повеней у Карпатах

Проте, що цікаво, у Держлісагентстві стверджують, що як раз вирубка лісу аж ніяк не впливає на масштаб стихії. Мовляв, причини в іншому. В чому ж? Давайте послухаємо їхню версію. 

Андрій Заблоцький, голова Державного агентства лісових ресурсів України:

ПОВІНЬ У КАРПАТАХ: ЧИ ВПЛИНУЛА ВИРУБКА ЛІСУ НА МАСШТАБ СТИХІЇ?

Тут потрібно оперувати цифрами. Ну що таке ліс? Ліс, який росте в горах його основна функція – це приймати вологу. На жаль, ліс не може прийняти ту кількість вологи, яка випала за останні три дні. Власне за три дні в Івано-Франківській області випала двохмісячна норма опадів і безумовно ліси не мають можливості ці всі опади стримувати.

Тому, коли активісти кажуть, що на це вирубка лісів впливає – це недостовірна інформація. Тому що після повеней 2008 року зокрема були проведені дуже ґрунтовні дослідження наших науковці, міжнародних науковців, які в своїх висновках чітко вказали, що причиною повенів є надмірне зростання опадів, друга причина повені – надзвичайна розгалужена сітка і мережа річок, які є у нас в Карпатах. І власне вплив вирубок лісу на повені вони поставили на останнє місце.

Ліси ростуть досить довго, наприклад вік стиглості сосни – 80 років, дуба – 100 років, тому, власне ми точно відновлюємо ті ділянки, яких здійснюється господарська діяльність, а протягом одного або двох років, потрібен певний час для того, щоб їх підготувати і власне цей процес є постійним. Лище в цьому році ми висадили 125 мільйонів саджанців по всій території України це 32 тисячі гектарів нових лісів

26 июня 2020 20:25 по материалам: Подробности-ТВ автор: Ліхман Олексій 

https://podrobnosti.ua/2357152-derzhlsagentstvo-nazvalo-prichini-povenej-u-karpatah.html