Держлісагентство висаджує мільйони дерев

На осінь заплановано активно відновлювати ліси, які постраждали від пожеж на Житомирщині.

Державне агентство лісових ресурсів України звітує про відтворення  лісів на площі майже 32,3 тисячі гектар (дані наведені по лісах, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України) та висадженими майже 125 мільйонами сіянців і саджанців дерев.

Як інформує Урядовий портал, все це лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління агентства, здійснилипід час весняної лісокультурної кампанії. 

Зазначається, що відтворення лісів складається з таких компонентів як  висаджування лісу на місці зрубів та створення нових лісів (23 тис. га) та  сприяння природному поновленню лісів (більше 9 тис. га).

« Вже висаджено майже 125 мільйонів сіянців і саджанців дерев. Ми відновлюємо не лише на тих місцях, де відбулася заготівля деревини, а й намагаємося знаходити землі для нових лісів. Наше амбітне завдання на майбутнє – необхідно збільшувати лісистість України. На осінь заплановано активно відновлювати ліси, які постраждали від пожеж на Житомирщині. На сьогодні там вже висадили більше 360 тис. саджанців дерев», – повідомив Голова Держлісагентства України Андрій Заблоцький.

Ідеться також про те,  що відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.

Окрім того, в Україні активно розвиваються методи вирощування саджанців із закритою кореневою системою, які стійкіші та мають кращі властивості, приживлюваність. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

В той же час, кількість пожеж у природних екосистемах у 2020 році порівняно з роком минулим збільшилася майже на 50%. За зиму-весну-2020 (точніше – станом на 22 травня) сталося майже 24 тисячі (23791) пожеж.

ЛІС

18 Червня 2020, 16:14

https://greenpost.press/news/derzhlisagentstvo-shalenymy-tempamy-vysadzhuye-miljony-derev-i9096