Держлісгоспи відмовилися ще від 4600 га мисливських угідь на Лубенщині та Миргородщині

28 липня 2022, 19:51

На останній сесії облради депутати проголосували за переведення частини земель з мисливськими угіддями в резервний фонд. Тепер кожен бажаючий може претендувати на оренду цих площ

Держава заявляє, що не отримує жодних прибутків від користування мисливськими угіддями на території Полтавщини. Так, влітку 2021 року ДП «Полтавське лісове господарство» відмовилось від 3092 га, що розташовані на південний схід від Полтави.

За рік, 26 липня 2022 року, на 14-й позачерговій сесії Полтавської облради, депутати погодили чергову відмову від угідь ще двом державним лісгоспам. ДП «Лубенське лісове господарство» вирішило передати у резерв 4000 га, а ДП «Миргородське лісове господарство» — 643,5 га. За обидва рішення проголосували 44 та 45 депутатів відповідно.

Нові вільні мисливські угіддя на Лубенщині
Нові вільні мисливські угіддя на Миргородщині

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Гришко пояснив депутатам, що утримання угідь державою не є ефективним і призводить тільки до збитків.

Для «Полтавщини» Іван Гришко деталізував свою позицію:

— Держава не отримує прибутків від цієї діяльності. Наприклад, самиця благородного оленя коштує у середньому 1000 євро, муфлони від $500, косуля — від 15000 грн, приблизно так коштує й молодняк дикого кабана. Фазан коштує від 300 грн. Приватники готові вкладати такі кошти, щоб створювати дещо брендове, статусне підприємство. За минулий рік на утримання своїх угідь, наразі їх залишилося 133 тис. га, управління витратило 3,9 млн грн — це зарплата єгерям та заготівля кормів. Потрібно розуміти, що держава відмовляється від земель, які не дуже придатні для мисливства. Це заболочені землі або такі, де замало лісів, а там великої дичини немає. Такі площі поповнюють резервний мисливський фонд. Далі абсолютно кожен громадянин чи юридична особа можуть звернутися до облради та у форматі відкритих процедур подати свою заявку, а депутати приймуть її або відхилять. Надалі ми продовжимо передавати свої угіддя приватникам, хоча не відмовимось від них повністю.

За нашою інформацією, приватні утримувачі мисливських угідь сплачують суто символічну орендну плату у межах 1-1,5 грн за 1 га (оскільки питання вартості законодавчо не є врегульованим), однак й для них ця діяльність не є прибутковою. Приватники виживають та розвиваються завдяки внескам засновників підприємства.

Водночас, обласна рада хоча й проголосувала за передачу державних мисливських угідь у резервний фонд, але на тому ж засіданні відмовила ТОВ «Фенікс-2017» Олександра Подоляки в оренді приблизно 8119 га землі на південному сході та півдні від Полтави — лише 24 голоси «за».

Нові мисливські угіддя у Полтавському районі, на які претендує ТОВ «Фенікс-2017»

При цьому і голова облради Олександр Біленький і його фракція «Довіра» здебільшого не підтримали передачу земель «Феніксу».

Сам керівник обласного управління мисливського господарства та депутат облради Іван Гришко (фракція Слуга народу) також не підтримав рішення, адже, за його словами, питання потребує довивчення через неоднозначну реакцію громадськості на передачу земель «Феніксу».

Мисливський холдинг «Фенікс Хантер», що належить Олександру Подоляці, через МРТ «Попівське», ТОВ «Фенікс-2017» та ПАФ «Подоляка» володіє мисливськими угіддями загальною площею 59761 га.

За останні три роки «Фенікс Хантер» спрямував понад 25 млн грн на розвиток фауни Полтавщини. Наприклад, в угіддя холдингу випустили 350 благородних та 150 плямистих оленів, 40 європейських ланей і близько 40 муфлонів. Задля відновлення популяції було переселено 40 байбаків та козуль.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

https://poltava.to/news/67168/

Loading