Для запобігання незаконних рубок на всій території держави – Держлісагентство

Для запобігання незаконних рубок на всій території держави, починаючи з 10 грудня, буде посилено охорону хвойних насаджень у різдвяно-новорічний період 2021 року.

Згідно з наказом Держлісагентства, керівниками підприємств та установ, що належать до сфери управління Держлісагентства, буде проведена робота щодо запобігання порушень фахівцями державних лісогосподарських підприємств спільно з представниками правоохоронних органів, Держекоінспекції, громадськості та преси. Окрім того, буде посилено заходи щодо охорони шкільних відділень та плантацій новорічних ялинок і ділянок особливо цінних та інтродуктивих хвойних порід і чагарників.

Необхідно відзначити, що за незаконну рубку дерев з лісопорушників стягується шкода, заподіяна лісу. Розмір шкоди, наприклад, за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 1152 гривні, діаметром до 14 см – 1500 гривень, а 18 – 1852 гривні. Крім того, за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини, може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ.

Найголовніше, людина повинна розуміти: ліс – дивовижна казка, написана природою. У лісі добре в будь-яку пору року, а особливо – взимку! З кришталевим смолистим повітрям у людини вливається життєдайна земна сила. Зрубуючи незаконно ялинку в лісі, людина приносить шкоду природі Батьківщини. Усе це робиться з метою запобігання самовільних вирубок святкових деревець та контролю за їхнім збутом, витіснення з ринку нелегальних реалізаторів, а найголовніше – щоб не завдати шкоди нашому лісові.

Julja Davidova