“До кінця доби мають бути повністю локалізовані всі осередки пожежі поблизу Сєвєродонецька”, – Арсен Аваков

ДСНС України, [08.07.20 12:26]

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що зараз є три осередки пожежі, які викликають занепокоєння. Про це він заявив під час брифінгу після засідання оперативного штабу у Луганській області, де сталися масштабні пожежі. «У нас є три осередки пожежі, які викликають занепокоєння. Зараз ми ставимо задачу до кінця доби повністю локалізувати всі осередки, з тим, щоб навіть якщо вітер знов посилиться, ми не мали жодних ризиків», – заявив Арсен Аваков.

Очільник МВС додав, що за рішенням Президента для ліквідації пожежі була залучена авіація.

«Відвідали селище Смолянинове, яке найбільше постраждало від лісових пожеж. Президент дав вказівку – 300 тис. гривень за знищений будинок, 20 тис. гривень кожній людині, окремо на загиблих будуть виділяться кошти і окремо ми будемо розглядати з депутатами питання щодо перекидання в цей район техніки для швидкого реагування», – додав очільник МВС.

Своєю чергою, голова ДСНС України Микола Чечоткін повідомив, що наразі загрози населеним пунктам немає.

«Як тільки ми отримали інформацію про виникнення лісової пожежі, одразу на місце були зосереджені всі необхідні сили та засоби Луганського гарнізону. У зв’язку з сильним вітром пожежа почала розповсюджуватися хаотично і в не прогнозованих напрямках. Так, вогонь перекинувся на населений пункт. Оцінивши ситуацію, ми додатково залучили техніку з інших регіонів, і зараз тільки від ДСНС працює 113 одиниць техніки і понад 500 рятувальників. Також працюють підрозділи поліції, Національної гвардії та інженерна техніка ЗСУ, яка здійснює прорізку мінералізованих смуг. Наразі загроза населеним пунктам відсутня, працює пожежна авіація», – зазначив Микола Чечоткін.

https://t.me/dsns_telegram/759