Дослідники адаптують дрони для пошуково-рятувальних робіт в лісі: відео

27 червня 2021, 22:05

Прототип дрона для рятувальних робіт / Johannes Kepler University Linz

Пошуково-рятувальні роботи в лісі складні через те, що рятувальникам заважає листя та гілля дерев. Така проблема не зникає навіть, якщо підняти літак або дрон у повітря. Вчені допоможуть з цим питанням, модифікувавши дрони-рятувальники.

Джерело:Science Robotics

Дрони й раніше допомагали в пошуку людей, які заблудилися в густих лісах. Тепер дослідники з Університету імені Йоганна Кеплера в Лінці удосконалили його. Безпілотний апарат матиме змогу ефективно вести пошук людей в автономному режимі. Густа рослинність для безпілотника не проблема завдяки новим технологіям.

Дрон допомагає в пошуку людей, які заблудилися: дивитись відео онлайн

Більше про інноваційну розробку

Нова технологія заснована на так званому бортовому оптичному алгоритму секціонування. Він використовує потужності комп’ютера для розфокусування таких об’єктів, як верхівки дерев.

У пристрої використовується теплобачення, щоб виділити тепло, що виходить від теплого тіла. Вбудований штучний розум визначає те, що саме він спостерігає: людей, тварин чи інші джерела тепла.

Безпілотник здатен автоматично наближатися до цілі, щоб краще “роздивитися” її та виявити, чи це пропала людина. В тому випадку, якщо людина, яка заблудилася виявлена, дрон сигналізує про це рятувальній групі та надсилає актуальні координати.

В ході 17 польових експериментів інноваційній розробці вдалося виявити 38 із 42 осіб, захованих під кронами дерев.

Автор: Вячеслав Журба

https://tech.24tv.ua/droni-vikoristayut-dlya-poshukovo-ryatuvalnih-novini-tehnologiy_n1667802