Доводимо до відома громадськості об’єктивну та дійсну інформацію – ДП “Вищедубечанський лісгосп”

ДП “Вищедубечанський лісгосп”

Вчора о 16:39  · 

Сьогодні на багатьох інформаційних ресурсах з посиланням на сайти правоохоронних органів було розповсюджено інформацію, що правоохоронними органами було викрито «схему», в якій нібито приймало участь ДП «Вищедубечанський лісгосп», на території Лебедівської сільської ради, що не відповідає дійсності.

На даному етапі підприємство не може надати всі деталі, однак враховуючи масштаби та наслідки незаконних дій, значний суспільний резонанс даної справи, з метою уникнення маніпуляцій та перекручування фактів доводимо до відома громадськості об’єктивну та дійсну інформацію, сподіваємось це зможемо внести ясність і уникнути незаконних звинувачень саме лісгоспу.

По-перше, хочемо вкотре, наголосити, що лісогосподарське підприємство відповідно до чинного законодавства НЕ НАДІЛЕНО ПОВНОВАЖЕННЯИИ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ про надання земель державного лісового фонду у власність чи користування громадянам чи юридичним особам. Частиною 5 ст. 116 ЗК визначено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно ст.149 Земельного кодексу вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.

Ніяких погоджень на вилучення чи зміну цільового призначення даних земельних ділянок ДП “Вищедубечанський лісгосп” не надавало, і ми вважаємо, що підприємство є постійним користувачем земель лісового призначення, право якого не було припинено у встановленому чинним законодавством порядку.

По-друге, жодна посадова особа ДП «Вищедубечанський лісгосп» не було залучена до «схеми» вилучення земель, а навпаки, у липні 2020 році саме посадовими особами лісгоспу було виявлено дане незаконне вилучення і підприємство не було осторонь, не “закривало очі”, а в повній мірі здійснювалось представництво інтересів держави в судовому порядку, приймало участь у судових засіданнях та намагалось оскаржити прийняте рішення.

Вважаючи такі дії неприпустимими та незаконним з метою захисту інтересів держави та повернення земельної ділянок, ДП “Вищедубечанський лісгосп” використовував всі можливі засоби і звертався до кількох правоохоронних органів із заявами про порушення кримінальної справи, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування за відповідним реагуванням в межах повноважень. З метою уникнення подальшої передачі у приватну власність даних ділянок лісгоспом самостійно було вжито заходів щодо накладення арешту на дані земельні ділянки у судовому порядку.09 березня 2021 року Господарським судом Київської області було задоволено позов, ЗАЯВЛЕНИЙ ДП «Вищедубечанське лісове господарство» САМОСТІЙНО ( в т.ч. за власні зароблені кошти сплачено судовий збір за подання позову) про визнання недійсними розпоряджень, якими фактично було вилучено та передано у приватному власність землі державного лісового фонду (загальна площа близько56 га).На даний момент дане рішення оскаржується стороною по справі у апеляційному порядку.По-третє, дійсно днями, декількома правоохоронними органами у лісгоспі проводились слідчі дії – обшук з метою вилучення документації, однак це проводилось в рамках кримінальної справи, де ДП «Вищедубечанський лісгосп» залучено до кримінального провадження (постановою прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури у червні 2021 року) ЯК ПОТЕРПІЛОГО, на підставі того, що лісгосп є законним користувачем якого позбавлено права використовувати земельну ділянку для цілей лісового господарства.

Отже, ПІДПРИЄМСТВО ВІДКРИТО СПІВПРАЦІЄ ІЗ ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ З МЕТОЮ ПОВЕРНЕННЯ НЕЗАКОННО ВИЛУЧЕНИХ ЗЕМЕЛЬ У ВЛАСНІСТЬ ДЕРЖАВИ І ЛІСГОСПОМ БУЛО НАДАНО ВСІ НАЯВНІ НА ПІДПРИЄМСТВІ ДОКУМЕНТИ, ВИТРЕБОВАНІ ЗА УХВАЛОЮ СУДУ.

Однак,при цьому просимо всіх бути об’єктивними і не робити передчасним висновків чи звинувачень.

У випадку необхідності лісгосп готовий надати більш детальну інформацію по даній справі.

Будемо вдячні за поширення даної інформації

***

ДП «Вищедубечанський лісгосп» співпрацює із правоохоронцями з метою повернення незаконно вилучених земель у власність держави

опубліковано 05 липня 2021 року о 17:42


Інформація про участь посадових осіб ДП «Вищедубечанське лісове господарство» у захопленні земель не відповідає дійсності.Із метою уникнення маніпуляцій та перекручування фактів, доводимо до відома громадськості наступну інформацію:

1. Лісогосподарське підприємство відповідно до чинного законодавства не наділено повноваженнями приймати рішення про надання земель державного лісового фонду у власність чи користування громадянам чи юридичним особам. Частиною 5 ст. 116 ЗК визначено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно ст.149 Земельного кодексу вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.Ніяких погоджень на вилучення чи зміну цільового призначення даних земельних ділянок ДП «Вищедубечанський лісгосп» не надавало.

2. Жодна посадова особа ДП «Вищедубечанський лісгосп» не було залучена до «схеми» вилучення земель, а навпаки, у липні 2020 році саме посадовими особами лісгоспу було виявлено дане незаконне вилучення і підприємство не було осторонь і в повній мірі здійснювалось представництво інтересів держави в судовому порядку, приймало участь у судових засіданнях та намагалось оскаржити прийняте рішення.

З метою уникнення подальшої передачі у приватну власність даних ділянок лісгоспом самостійно було вжито заходів щодо накладення арешту на дані земельні ділянки у судовому порядку.

09 березня 2021 року Господарським судом Київської області було задоволено позов, заявлений  ДП «Вищедубечанське лісове господарство» самостійно ( в т.ч.за власні зароблені кошти сплачено судовий збір за подання позову) про визнання недійсними розпоряджень, якими фактично було вилучено та передано у приватному власність землі державного лісового фонду (загальна площа близько56 га). На даний момент дане рішення оскаржується стороною по справі у апеляційному порядку.

3. Днями декількома правоохоронними органами у лісгоспі проводились слідчі дії – обшук із метою вилучення документації, однак це проводилось в рамках кримінальної справи, де ДП «Вищедубечанський лісгосп» залучено до кримінального провадження (постановою прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури у червні 2021 року) як потерпілого підставі того, що лісгосп є законним користувачем, якого позбавлено права використовувати земельну ділянку для цілей лісового господарства.

Підприємство відкрито співпрацює із правоохоронними органами із метою повернення незаконно вилучених земель у власність держави. 

https://forest.gov.ua/news/dp-vishchedubechanskij-lisgosp-spivpracyuye-iz-pravoohoroncyami-z-metoyu-povernennya-nezakonno-viluchenih-zemel-u-vlasnist-derzhavi