ДП “Ліси України” починають відновлення парку пожежної техніки

Лісові пожежі наразі охопили майже увесь південь європейського континенту та Туреччини. В Україні за виключенням районів бойових дій ситуація наразі є абсолютно контрольованою.

За підсумками першого півріччя, порівняно з минулим роком, площа пожеж в державних лісах зменшилася майже в 50 разів. Завдяки швидкому виявленню та реагування наших пожежних бригад не допущено жодної верхової пожежі, які є найбільш небезпечними.

Щоб ситуація і надалі залишалася контрольованою, командою «Лісів України» постійно виконується масштабна робота.

Цього року технічно і кадрово посилені пожежні пункти у посушливих південних регіонах: значно підвищена зарплата працівників, зупинився відтік кадрів: у людей з’явилася мотивація працювати.

Влаштовано майже 30 тис. кілометрів нових мінералізованих смуг, які запобігають поширенню вогню. Понад 100 тис. кілометрів мінсмуг відновлено.

Запроваджені додаткові заходи з перекриття лісових доріг: замість дерев’яних шлагбаумів, які постійно пошкоджували, встановлюємо потужні металеві конструкції. Спільно з поліцією постійно організуємо патрулювання, рейди. Сотні порушників затримані та притягнуті до відповідальності.

Активно ремонтуються та розвиваються рекреаційні «лісовички» вздовж автотрас, якими фактично перехоплюємо потік бажаючих відпочити біля багаття у лісі.

Цього року також обов’язково продовжимо встановлення додаткових веж для моніторингу лісових масивів. Триває робота над масштабуванням цифрових систем, які допомагають координувати гасіння пожеж.

Проте великою проблемою є і залишається дефіцит пожежної техніки! З минулого року державними лісовими господарствами передано ЗСУ понад 800 одиниць техніки. Кожен місяць «Ліси України» продовжують допомагати військовим.

Потреба у нових спеціалізованих автомобілях дуже гостра, але це десятки, а якщо купувати партію – сотні мільйонів гривень. Такі витрати під час війни не є доречними. Тому сподіваємося на допомогу колег і благодійників та шукаємо альтернативу.

Такою альтернативою є пожежні модулі на базі пікапів, які ми вже кілька років використовуємо, і які дуже добре себе зарекомендували. Витрати на пікапи не співставні із закупівлею нової спеціалізованої пожежної техніки.

Нещодавно закуплена перша в цьому році партія повнопривідних пікапів L200, які невдовзі переобладнаємо у пожежні модулі.

У модулів менший запас води – 500-700 літрів, але гасіння пожежі вдається почати раніше та запобігти розповсюдженню вогню. Адже пікапи більше маневрені, мають високу прохідність, значно швидше можуть дістатись місця загоряння.

Крім того, під час обстрілів загорання виникають одразу в багатьох місцях. Тому декілька невеликих модулів значно краще впораються із задачею, ніж один великий пожежний автомобіль.

Щоб зменшити витрати, ми самі закуповуємо бочки, насоси та проводимо переобладнання пікапів.

Модулі є мультифункціональними. Конструкція дозволяє знімати бочки і, наприклад, під час висадки дерев, весною чи восени, доставляти пікапом саджанці.

І головна перевага такого рішення: ЯКЩО БУДЕ ПОТРІБНО, МИ І ЦЮ ТЕХНІКУ ПЕРЕДАМО НАШИМ ВОЇНАМ

Loading