ДП “Вищедубечанський лісгосп” в Facebook

Окрім ще більше посиленої охорони лісових насаджень від вогню, влітку лісгоспи здійснюють активний догляд за лісовими культурами.

Тому, що основне завдання після посадки лісових культур це своєчасний догляд за лісовими культурами що є головним пріоритетом у роботі лісівників. І саме над цим тепер посилено працюють у ДП «Вищедубечанський лісгосп». Бо всі лісові культури, створені людськими руками, як і кожна маленька рослина, потребують дбайливого ставлення та постійної турботи. Єдина відмінність: у сільському господарстві плоди виростають за рік, а про молодий ліс потрібно дбати десятки років.

Догляд за лісовими культурами — це комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту культивованих порід (поліпшення фізичних властивостей ґрунту, зменшення випаровування з його поверхні, видалення трав’яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення).

Головна мета доглядів за лісовими культурами — створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід. Завдяки проведенню агротехнічних та лісівничих доглядів поліпшуються водний і тепловий режими, а також режими живлення й освітлення.

Такі догляди за лісовими культурами на території лісового фонду ДП «Вищедубечанське лісове господарство» виконуються протягом всього вегетаційного періоду, тобто з травня по вересень місяць.

Так, за 6 місяців 2020 року . спільними зусиллями всіх лісівників ДП “Вищедубечанський лісгосп” у молодих насадженнях віком 1-5 років було проведено комплекс лісокультурних заходів по механізованому догляду за лісовими культурами на площі 380 га .

Дуже сподіваємось, що своєчасно проведений догляд за лісовими культурами в молодому віці, в подальшому дасть можливість виростити здорові високопродуктивні насадження.