Дубовий ліс на Харківщині йде на дрова – поліцейське начальство ховає кримінальне провадження (Відео)

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ БЛОК

У ході рейдів представники «Антикорупційного блоку» виявили, що у лісгоспі під видом вибіркових санітарних рубок ймовірно здійснювали заготівлю якісної деревини. Подібна схема була виявлена у лісі на П’ятихатках, що входить до відання ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція». Розпилювання дерев проводилося у «період тиші», що триває з 1 квітня до 15 червня, коли тварини виводять молодняк і у лісі заборонені шумні роботи.

Старший майстер лісу Південного лісництва ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» Володимир Хмелівський пред’явив лісорубний квиток, у якому пройшли всі строки, але лісоруби продовжували проводити роботи.

Голова «Антикорупційного блоку» Антон Сосницький викликав поліцію і написав заяву з вимогою перевірити законність рубки.

Журналісти «Антикорупційного блоку» разом з експертом-екологом оглянули зрубані колоди. Пили лісорубів оминали хворі та сухі дерева, які не мають високої товарної цінності. Натомість рубалися дерева з якісною деревиною, яку потім можна вигідно реалізувати.

У лісорубному квитку, який був пред’явлений «Антикорупційному блоку», записано, що із зрубаних у ході вибіркової санітарної рубки дерев на виділах Південного лісництва лише 3% – ділова деревина, тобто така, з якої можна отримати матеріали для подальшого промислового використання. Решту 97% записано як дров’яну деревину. На даний час рубка лісу триває. Лісоруби валять дерева, залишають у лісі сміття і розводять багаття. З документів у них, як і раніше, копія старого лісорубного квитка, строки якого спливли.

Харківська лісова науково-дослідна станція» підпорядковується Інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Висоцького. Під час зустрічі перший заступник директора Інституту з наукової роботи Наталя Висоцька та головний інженер Валентин Манойло відмовилися проїхати на місце рубки та дати експертну оцінку виявленим фактам можливих порушень.

Старший майстер лісу Володимир Хмелівський не подає декларацію про доходи і майно. Із соцмереж стало відомо, що у Хмелівського є будинок. Він знаходиться у лісі на П’ятихатках, на території ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція». Стоячи у воріт свого будинку, Хмелівський заявив, що будинку у нього немає.

Журналісти «Антикорупційного блоку» неодноразово намагалися взяти коментар у директора ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» Андрія Мостепанюка. За телефоном він не відповідає. Поспілкуватися з ним особисто також не вдалося.

Аналізуючи декларації Мостепанюка складається враження, що він робить гроші з повітря. Згідно з декларацією за 2015 р., сім`я Мостепанюк заробила 158 тис. грн. Жодних заощаджень вони не декларували: http://leshoz.org.ua/sites/default/fi…

Але вже за рік Мостепанюк задекларував готівкою 20 тис. доларів і 150 тис. грн. Його дружина, Людмила Мостепанюк, яка тоді ще працювала у «Харківській лісовій науково-дослідній станції», задекларувала готівкою 8 тис. дол. і 50 тис. грн. Ще один підлеглий Мостепанюка та за сумісництвом його син – Юрій Мостепанюк, задекларував 5 тис. дол. і 60 тис. грн. Інших джерел доходу, крім «Харківської лісової науково-дослідної станції», сім’я Мостепанюк не зазначала: https://public.nazk.gov.ua/declaratio…

Уже у 2017 р. готівкові заощадження Людмили Мостепанюк збільшилися на 20 тис. дол., хоча весь її річний заробіток склав лише 82 тис. грн: https://public.nazk.gov.ua/declaratio…

Пройшло три місяці після нашого звернення до поліції. Журналісти «Антикорупційного блоку» вирішили дізнатися про хід розслідування.

У Київському райвідділі, до якого надійшла заява, нашої справи не було. Начебто, її передали у Харківській відділ поліції у Мерефі.

У Харківському відділі поліції запевняють, що справа до них не надходила…

Коли сюжет вже був змонтований, голова «Антикорупційного блоку» Антон Сосницький отримав листа за підписом начальника слідчого управління поліції в Харківській області Сергія Чижа. Це відповідь на скаргу щодо неналежного розслідування справи. У листі сказано, що 26 червня, після проведення всіх необхідних слідчих дій, справа була закрита Липецьким відділенням поліції. Цікаво, що ні заявника, ні свідків слідчий не викликав.

24 липня знімальна група приїхала до Липецького відділення поліції і з’ясувала, що слідчий досі веде розслідування, хоча поліцейське начальство вже поховало справу.