Думки лісівника вголос – 1

Михайло Іванович: Проблеми необхідно вирішувати, а не тільки обговорювати.


Серед лісівників та в засобах масової інформації постійно обговорюється тема недосконалості  діючих «Санітарних правил в лісах України», інших Правил рубок та системи оподаткування лісогосподарського виробництва. На сайті ГО «Відкритий ліс» цій темі приділяється значна увага з боку науковців та лісівників практиків, ними вносяться досить дієві пропозиції по поліпшенню «Правил…» та податкового законодавства. Але скільки би не говорити слово «халва» в роті солодко не буде. Необхідно вчинити дію – піти в магазин і купити халву. Отоді буде солодко. Так і в нашому випадку.

Я не маю морального права і не буду робити аналіз матеріалів, які публікуються по даному питанню. У кожному з них є своє раціональне зерно. Необхідно скомпонувати всі ці раціональні зерна в одно єдине  у вигляді змін до існуючих нормативних документів та вирішити питання про запровадження їх у життя з метою досягнення нормативів раціонального ведення лісового господарства.

Нехай вибачать мене лісівники та науковці, але виходячи з свого власного досвіду, а повірте що досвід є, я дозволю собі  внести на розгляд громадськості  наступну пропозицію по приведенню Закону України «Про тваринний світ», «Санітарних правил в лісах України»,  «Правил рубок головного користування», «Правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат» та системи оподаткування лісогосподарського виробництва у відповідність до сучасних вимог  та викликів.

Роботу по підготовці і впровадженню пропозиції по внесенню змін до вищевказаних нормативних документів пропонується здійснити в 3 етапи:

  1. Створити громадську ініціативну групу з спеціалістів лісового господарства, як практиків, так і науковців для підготовки проектів змін до нормативних документів.
  2. Ініціативна група опрацьовує наявні пропозиції, опублікованих в ЗМІ, зверненнях зацікавлених осіб  і розробляє проект змін нормативних документів, публікує його за згодою засновників на сайті ГО «Відкритий ліс» і з врахуванням пропозицій читачів, оформляє проект в кінцевому варіанті.
  3. Проект змін нормативних документів оформляється у вигляді Електронної петиції до Президента України, збирається за 3 місяці 25 тисяч підписів в підтримку петиції і подається Президенту України на розгляд ( підстава – Указ Президента України від 28.08.2015 року №523/2015).

Є повна впевненість в тому, що в разі належної аргументації даної Електронної петиції, пропозиції лісівників будуть задоволені.  Дана петиція, я думаю, буде підтримана Держлісагенством.  Правила, в які пропонується внести зміни, являються по своїй суті технічним документом галузі, і внесення змін до них не являється державною проблемою. Якоїсь серйозної опозиції по даному питанню немає. Так що, просто необхідно не говорити , а зробити конкретну роботу, якщо ми хочемо змін. Зібрати 25 тисяч підписів в підтримку Петиції не складає великої проблеми, враховуючи вагомість і результативність внесення змін в чинні Закон та Правила.

По питанню проведення  реформи податкового законодавства становище набагато складніше. Тут є сформована серйозна опозиція в особі КМУ, Мінфіну, Мінекономіки, ДФС,  а особливо в особі ОТГ.  По цій причині, ініціативній групі необхідно знайти дуже серйозні аргументи, тому що ОТГ ні в якому разі не погодяться на скасування податків, які сплачуються до місцевого бюджету. Вагома частка податків надходить і до загальнодержавного бюджету. І тут позиція КМУ та міністерств не може бути передбачена, тому що ми не володіємо ситуацією. При цьому, Держлісагенство, як державна структура, утримається від відкритої підтримки пропозицій ініціативної групи по даному питанню. За основу проекту змін може бути використана  ґрунтовна стаття п. Дейнеки А.М. «Оподаткування лісового господарства: реформа, час якої настав». Велика чисельність переглядів  свідчить про значимість цієї статті і позитивне сприйняття  її читачами. Займатися цим питанням в любому випадку необхідно, незважаючи на складність його вирішення. Для того щоб пройти дорогу, необхідно зробити перші кроки.

Схема роботи пропонується така ж, як і при розгляді попереднього питання.

В разі підтримки даної пропозиції, я вважаю необхідним просити ГО «Відкритий ліс» взяти на себе функцію координатора даної роботи.

Дякую за увагу. З повагою

Михайло Іванович

https://www.openforest.org.ua/140049/

Loading