Дим лісової пожежі потрапляє у ваш будинок? Зробіть своїми руками повітряний фільтр Corsi-Rosenthal.

Сем Гарінгтон
Саманта ГАРРІНГТОН
16 СІЧНЯ 2023 Р

Розроблений для боротьби з поширенням COVID-19, цей простий очищувач повітря може допомогти підтримувати повітря в приміщенні чистим, захищаючи ваше здоров’я під час лісових пожеж. І ви можете створити його менш ніж за 100 доларів.

Оскільки кліматичні зміни роблять лісові пожежі більш екстремальними, люди все частіше живуть із димом. Згідно з дослідженнями, проведеними вченими зі Стенфордського університету, кількість людей, які проживають у районах, де принаймні один день на рік спостерігається небезпечне забруднення димом, зросла в 27 разів за останнє десятиліття .

Очищувач повітря своїми руками, який називається коробкою Corsi-Rosenthal, може допомогти очистити повітря у вашому домі, зробивши його безпечнішим для вас і вашої родини. Збірка коробок коштує менше 100 доларів США, що менше половини ціни комерційних повітряних фільтрів.

Клімат змінюється, і наші журналісти тут, щоб допомогти вам зрозуміти це. Підпишіться на нашу щотижневу електронну розсилку та не пропустіть жодної історії.

Спочатку дизайн був створений Річардом Корсі, деканом інженерного факультету Каліфорнійського університету в Девісі, та Джимом Розенталем, генеральним директором виробника фільтрів Tex-Air Filters, щоб допомогти зменшити поширення COVID-19 . Коробка Corsi-Rosenthal використовує чотири повітряні фільтри та один вентилятор. Щоб заощадити простір і гроші, деякі люди створюють фільтр із коробковим вентилятором і одним повітряним фільтром.

У цьому мультфільмі зображена сім'я з двох людей, один пес і кіт.  Людина на дивані, собака і кіт затамували подих.  Людина, яка виготовляє повітряний фільтр CR Box, посміхається і не затримує дихання.  "Гарна новина! Є доступна альтернатива затримці дихання до запаморочення", - йдеться в карикатурі.

Слухайте: дихайте легше під час лісових пожеж із коробковим вентилятором і єдиним повітряним фільтром

Я не живу в районі, де багато лісових пожеж, але я побудував ящик Corsi-Rosenthal, щоб допомогти моїм друзям безпечно збиратися під час пандемії. Ось як я це зробив.

Крок 1. Отримайте свої запаси

Щоб побудувати ящик Корсі-Розенталя, вам знадобиться:

  • Один коробковий вентилятор 20 дюймів
  • Картонна коробка, в якій вентилятор поставляється
  • Чотири фільтри MERV 13 розміром 20×20 дюймів
  • Один рулон клейкої стрічки
  • Ножиці або різак для ящиків

Агентство з охорони навколишнього середовища рекомендує використовувати коробкові вентилятори нової моделі, оскільки вони мають кращі функції безпеки. Вентилятори, виготовлені до 2012 року, становлять небезпеку займання. Я знайшов свої запаси в місцевому господарському магазині.

Коробковий вентилятор, рулон рожевої клейкої стрічки та купа повітряних фільтрів на фіолетовому килимі.

Крок 2: Скріпіть фільтри клейкою стрічкою, щоб утворити грані куба

Збоку на фільтрах повинні бути стрілки. Переконайтеся, що стрілки вказують на центр куба. Заклейте скотчем всю довжину кута, де зустрічаються фільтри, щоб створити герметичність. Добре герметична коробка Corsi-Rosenthal гарантує, що повітря проходить у коробку через фільтри, перш ніж виштовхуватись із вентилятора.

Крок 3: Виріжте квадрат з картону та приклейте його до нижньої частини куба фільтра

Основою типової коробки Корсі-Розенталя є шматок картону. Я вирізав свій картонний квадрат із коробки, у якій був вентилятор. Для додаткової потужності фільтрації деякі люди ставлять фільтр як основу куба. Якщо ви вирішите зробити такий варіант, ви захочете підняти куб, щоб він не сидів прямо на підлозі.

Крок 4: Помістіть вентилятор коробки на вершину куба та визначте прогалини

Коробка вентилятора буде розташована на чотирьох фільтрах. Помістіть його туди та перевірте кути на наявність отворів, через які може проникати повітря. Закрийте ці проміжки невеликими шматочками картону.

Крок 5: Приклейте вентилятор коробки до верхньої частини куба фільтра

Помістіть коробковий вентилятор на вершину куба та переконайтеся, що повітря видувається з коробки. Знову ж таки, ви захочете заклеїти всі щілини, щоб повітря не могло потрапити в куб без попереднього проходження через фільтри. Я також приклеїв електричний шнур на кілька дюймів, щоб переконатися, що в місці, де він зустрічається з вентилятором, немає прогалин.

Коробчастий вентилятор, приклеєний поверх фільтра печі.  Шнур живлення звисає вниз і прикріплений скотчем у верхній частині для герметизації.

Крок 6. Дихайте легше

Поєднайте свою нову коробку Corsi-Rosenthal з іншими заходами безпеки, наприклад, тримайте вікна щільно закритими. Якщо у вашому домі протяг, Агентство з охорони навколишнього середовища пропонує позначити одну кімнату як «кімнату чистого повітря». Тримайте свою коробку Корсі-Розенталя в тій кімнаті і проводите там якомога більше часу.

Читайте: Як захиститися від диму лісових пожеж

Агентство з охорони навколишнього середовища перевірило саморобні повітряні фільтри на безпеку та виявило, що «жоден із перевірених сценаріїв не створював видимої пожежної небезпеки». Але ви повинні переконатися, що ваш вентилятор відповідає стандартам безпеки для електричних вентиляторів (шукайте маркування безпеки UL або ETL). Ви також повинні дотримуватися інструкцій виробника коробкового вентилятора, які можуть включати в себе не залишати дітей без нагляду, коли вентилятор використовується, уникати використання подовжувача та не використовувати пошкоджений або несправний вентилятор. І переконайтеся, що у вашому домі працюють датчики диму.

Під час сильного задимлення вам може знадобитися замінити фільтри на коробці Corsi-Rosenthal. Якщо ви бачите, що накопичуються великі частки, фільтри темніють або відчуваєте запах диму, що йде від вентилятора, замініть фільтри.

САМАНТА ХАРРІНГТОН

Саманта Гаррінгтон, директор із роботи з аудиторією Yale Climate Connections, є журналістом і графічним дизайнером із досвідом роботи в цифрових медіа та підприємництві. Сем особливо зацікавлений… 
Більше від Саманти Гаррінгтон

https://yaleclimateconnections.org/2023/01/wildfire-smoke-getting-into-your-home-build-a-diy-corsi-rosenthal-air-filter/

Loading