Директор волинського лісгоспу, якого підозрюють у незаконних рубках дерев, не допустив інспекторів до перевірки

Сьогодні, 17:36

20 жовтня спеціалісти Державної екологічна інспекція у Волинській області мали провести позапланову перевірку на ДП «СЛАП Рожищеагроліс» щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Підставою для проведення перевірки були звернення громадян про можливі незаконні рубки, несанкціоноване вирубування лісів на території району. Перевірка не відбулась.

Керівник лісгоспу не допустив інспекторів до перевірки. Він аргументував це тим, що працівники підприємства хворіють. Проводяться профілактичні заходи проти поширення коронавірусної інфекції.

Працівники ДЕІ притягнули директора підприємства до адміністративної відповідальності. Тепер він має сплати штраф за статтею 188-5 КУпАП.

Варто зауважити, що вже черговий раз керівники лісгоспів Волинського ОУЛМГ не допускають інспекторів ДЕІ до позапланових перевірок через карантинні заходи.

http://www.volynpost.com/news/173325-dyrektor-volynskogo-lisgospu-iakogo-pidozryuyut-u-nezakonnyh-rubkah-derev-ne-dopustyv-inspektoriv-do-perevirky

***

Незаконна вирубка лісу на 17 мільйонів: посадовці лісництва на Волині постануть перед судом

17:45, 20 ОКТЯБРЯ 2020Внаслідок незаконної вирубки дерев державі завдано збитків на суму понад 17,6 мільйона гривень.

Незаконна вирубка лісу на 17 мільйонів: посадовці лісництва на Волині постануть перед судом

ДБР

Слідчі Держбюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно директора ДП «Турійське ЛГ», заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також двох колишніх головних спеціалістів лісового відділу зазначеного управління. Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Згідно з даними досудового розслідування, вказані посадові особи виписали, видали та погодили лісорубні квитки на проведення суцільних рубок головного користування на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Осівський» та «Озерянський» ДП «Турійське лісове господарство» з порушенням основних вимог природоохоронного законодавства, що призвело до незаконної  рубки дерев різних порід. Внаслідок чого державі завдано збитків на суму понад 17,6 мільйонів гривень.

Таким чином, посадовці обвинувачуються у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Зазначається, що 19 жовтня 2020 року обвинувальний акт направлено до суду.

У разі доведення вини посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кабінетом Міністрів урегульовано правовий статус лісосмуг.

Додамо, що ДБР повідомило про підозру посадовцю лісгоспу, чиї дії нанесли понад 5,5 мільйонів гривень збитків державі. 

https://sud.ua/ru/news/ukraine/182583-nezakonna-virubka-lisu-na-17-milyoniv-posadovtsi-lisnitstva-na-volini-postanut-pered-sudom