Ефективне господарювання

У 2021 році Житомирщина стала лідером кампанії «Зелена країна».

Впродовж року державні лісогосподарські підприємства області провели лісовідновлення на площі 8 тисяч 239 гектарів – і це найбільше серед усіх областей в Україні.

Понад 40 мільйонів дерев – таким є внесок лісівників у виконання програми Президента України «Зелена країна».

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк у ході підбиття підсумків господарсько-фінансової діяльності підприємств управління в 2021 році.

Віктор Сахнюк розповів, що за підтримки народних депутатів, керівників області та громад у день реалізації масштабного проєкту «Висадження дерев одним мільйоном людей за одну добу» Житомирщина також посадила найбільше дерев серед усіх областей України.

«Щодо решти показників лісогосподарської діяльності підприємств управління, то вони також підтверджують ефективну організацію ведення господарства, – наголосив начальник управління, – лісового насіння заготовлено 119 тонн, це вдвічі більше запланованого. Посіви в лісових розсадниках проведено на площі 28 га – 122% від плану. Впродовж року в підприємствах побудовано 11 нових теплиць із сучасними системами зрошування загальною площею 0,5 га.

А на базі Радомишльського лісомисливського господарства запущено роботу першого в області сучасного автоматизованого комплексу з переробки шишки з електричними сушильними камерами та системою очищення та вибраковування насіння, а також сучасне спеціалізоване насіннєсховище».

Найкращих результатів у цьому напрямку діяльності досягли Овруцьке спеціалізоване лісове господарство, Коростенське, Радомишльське та Баранівське лісомисливські господарства.

Віктор Сахнюк також звернув увагу на те, що за 2021 рік лісівникам області вдалося величезну проблему лісових пожеж перетворити на шанс для модернізації всієї лісової протипожежної системи в області.

«І маємо досить вагомі результати, – продовжив він, – у минулому році всі загорання в лісі ліквідовувалися на початковій стадії, площа пожеж у порівнянні з позаминулим роком зменшилася на 99,9%, а кількість випадків – на 90%».

Безсумнівно, цьому передувала професійна системна робота. Нині в держлісгоспах 67 пожежних веж обладнано телевізійними системами спостереження, які повністю перекривають лісові масиви, а з початком пожежонебезпечного періоду 2021 року в Житомирському управлінні лісового та мисливського господарства впроваджено трирівневий відеонагляд за лісами області. Крім постійного моніторингу насаджень, розроблено чіткий алгоритм взаємоінформування між усіма працівниками лісової галузі, котрі можуть бути задіяні в гасінні вогню в лісі.

В усіх 28 лісопожежних станціях лісгоспи провели тотальне оновлення засобів пожежогасіння. Впродовж року придбали 12 пожежних автомобілів, тепер лісгоспи мають 86 одиниць такої техніки.

Близько тисячі водойм (з розрахунку, щоб водойма була в кожному обході) лісівники облаштували пірсами та під’їздом.

Упродовж року активно проводилися роботи з повної ліквідації наслідків великих лісових пожеж весни 2020 року. Це нелегка і нешвидка робота, яку виконують лісівники. Зокрема, у 2021 році, розроблено 6,5 тис. га пошкоджених вогнем лісових насаджень. І найголовніше – на площі 1 654 га земель був посаджений новий ліс.

Комплекс заходів із охорони лісів, котрі державна лісова охорона проводить із залученням правоохоронних органів, довів свою ефективність. Створені мобільні групи, котрі цілодобово патрулюють ліси, демонструють значні результати в боротьбі з незаконними рубаннями. Лісова охорона тепер має новий високопрохідний транспорт, уніфікований формений одяг, сигнальні жилети, споряджена ранцевими обприскувачами, відеореєстраторами, раціями, приладами нічного бачення, нагрудними відеокамерами, гумовими кийками, електрошоковими пристроями та навіть бронежилетами, словом, усіма засобами, необхідними для ефективної лісоохоронної діяльності.

«Відтак, у 2021 році, в порівнянні з 2020 роком, кількість випадків незаконних рубань зменшилися на 43% (з 221 до 125 випадків), зменшення обсягів незаконно заготовленої деревини становить 73%», – повідомив Віктор Сахнюк.

Наталія ГОРАЙ,
Газета “Природа і суспільство”

https://ekoinform.com.ua/?p=15091

Loading