Екологічна шкода та збір доказів

07 грудня, 13:38

Важливою є практичний аспект відновлення і способи долучитися до нього. Загрозою є кількість та різноманіття екологічних злочинів.

Олексій Василюк, голова Правління ГО «Українська природоохоронна група»  наголошує, що ми зараз маємо один головний злочин – порушення Венської Конвенції про ведення війни. Решта наслідків  – похідні від цього головного злочину. Збір численних фактів – докази цього злочину.

Для того, аби довести погіршення екологічної ситуації потрібна точка відліку – ситуація в системі довкілля до війни. А з цим є проблеми. Коли ми говоримо про біорізноманіття, то маємо на увазі крупних тварин, але і їхню чисельність важко встановити точно. Якщо говорити про мікроорганізми, комах, які масово гинуть через війну на сотнях тисяч гектар, то це порахувати неможливо, а шкода екосистемі велика. Важко сказати про кількість птахів, що покинули свої місця через війну і куди саме вони відлетіли. Найбільш достовірно виглядає площа лісів, що згоріли. Це майже єдиний показник, який піддається обрахунку.

Ми не знаємо що відбувається на об’єктах природно-заповідного фонду на територіях, що перебувають під окупацією, що в цей час не виконують свої функції.  Слід думати над тим, як організувати роботу цих об’єктів після деокупації. Україні потрібна нова, європейська, працююча екоінспекція. Доведено, що обмеження полювання позитивно впливає на біорізноманіття. Тривалість відновлення після воєн за досвідом Європейських країн є величезною, наприклад в країнах колишньої Югославії розмінування триває і досі, у Франції на полях битви Першої Світової війни і досі є обмеження на випас тварин.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Сприяння єдності заради України, в якій цінують довкілля”, який реалізується МБО «Екологія-Право-Людина» за фінансової підтримки Journalismfund.eu.

https://day.kyiv.ua/article/suspilstvo/ekolohichna-shkoda-ta-zbir-dokaziv

Loading