Екологи не змогли перевірити знищення дерев вздовж залізниці


Екологічних інспекторів не допустили до проведення позапланової перевірки Виробничого підрозділу «Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень».

На початку червня місяця 2021 року до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області надійшло звернення від небайдужого громадянина про порушення вимог природоохоронного законодавства Виробничим підрозділом «Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень» Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Українська залізниця».

Скаржник повідомляв про проведення робочою бригадою товариства вирізки молодих дерев, переважно берез, вздовж залізничних колій «Київ-Пасажирський-Шостка», що вивозяться у невідомому напрямку, а на місці рубок вчиняються підпали, що призводять до великих займань трави та пошкоджень насаджень.

Відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Інспекцією отримано погодження ДЕІ України на проведення позапланової перевірки Виробничого підрозділу «Бахмацька дистанція захисних лісонасаджень» Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Українська залізниця».

14 червня 2021 року інспектори прибули на перевірку за місцем здійснення господарської діяльності, однак не були допущені до проведення заходу державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства, про що склали акт недопуску. Відповідальну посадову особу суб’єкта господарювання притягнули до адмінвідповідальності.

Максимальна сума штрафних санкцій за невиконання законних розпоряджень чи приписів, інших законних вимог посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, вчинення інших перешкод для виконання покладених на них обов’язків, — становить 765 гривень (ст.1885 КУпАП).

Марія Плетінь

Від редакції: Невже екологи не змогли віднайти спосіб, щоб потрапити на будь яку ділянку вздовж залізниці, аби пересвідчитися у достовірності інформації? Не пустили — це одне, а бажання перевірити (якби воно було) — це інше. Шкода, що інформатори не звернулися спочатку до редакції. Ми б зафіксували, на відміну від екологів, і для цього не потрібно було б дозволу, бо перевірити вирубку дерев чи то їх спалювання, не треба спеціально потрапляти у двір (на територію), де знаходиться контора підприємства. 

http://bilahata.net/ekolohy-ne-zmohly-pereviryty-znyshchennia-derev-vzdovzh-zaliznytsi/