Експерти з Нідерландів допоможуть з розмінуванням лісів Київщини

Author avatar Анна Рибальська

28 серпня, 16:58

Залишки снарядів у лісі на Київщині. Фото: Столичний лісовий офіс / Facebook

До лісівників Київщини звернулись експерти гуманітарної організації з Нідерландів, які мають значний досвід у розмінуванні територій після військових конфліктів.

Про це повідомили у Столичному лісовому офісі.

Іноземні фахівці готові поділитися досвідом зі знешкодження та утилізації нерозірваних боєприпасів. Лісівники пояснюють, що без залучення підрядників та міжнародної допомоги цю проблему не вирішити.

“Розмінування лісу — процес набагато складніший, ніж розмінування відкритого поля, де може працювати спеціалізована техніка. У лісових масивах доводиться виконувати величезний обсяг ручної роботи”, — йдеться в повідомленні.

Експерти з Нідерландів допоможуть з розмінуванням лісів Київщини

Пошкоджений ліс на Київщині. Фото: Столичний лісовий офіс / Facebook

Бойові дії на Київщині тривали майже 40 днів. За цей час через мінами, розтяжками, обстрілами було забруднено майже 80 тисяч гектар лісу. Найбільше постраждали території філій “Іванківське лісове господарство” та “Київське лісове господарство”.

Вибухотехніки вже перевірили та розмінували майже 20 тисяч гектар лісу Столичного лісового офісу.

Що відомо про ліси Києва та області

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

У Києві також продовжує діяти заборона на відвідування лісів. Порушникам загрожує штраф, що може сягати кількох тисяч гривень. Також протягом року в київських лісах планують висадити майже 224 тисячі сіянців лісових культур. Зокрема 1,5 тисячі сосен вже ростуть у Дарницькому лісництві.

У грудні Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомила, що за 10 місяців війни довкіллю Києва та області завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень.

https://suspilne.media/560495-eksperti-z-niderlandiv-dopomozut-z-rozminuvannam-lisiv-kiivsini/

Loading