Екстремальні лісові пожежі в країнах Середземномор’я. Чому може навчитись Європа, що вже відчула на собі наслідки зміни клімату?

Прес реліз

Кліматична криза посилює ризики лісових пожеж в Європі, причому пожежі високої інтенсивності виникають північніше, ніж будь-коли раніше.

Проект FirEUrisk вивчає сценарії зниження ризику пожежі на всьому континенті, використовуючи цінні уроки, отримані в країнах Південної Європи.

Метою є розділення знань з країнами, які мають обмежений попередній досвід боротьби з екстремальними лісовими пожежами, щоб усі громадяни були однаково захищені.

Мадрид, 11 серпня 2022 р. – У зв’язку з лісовими пожежами, які вирують по всій Європі, країни Південної Європи застосували всі свої стратегії для запобігання та боротьби з пожежами. Оскільки пожежі поширюються на північні широти через зміну клімату та соціально-економічні зміни, експерти проєкту FirEUrisk сприяють обміну знаннями між європейськими країнами, щоб покращити їх здатність запобігати цій зростаючій загрозі та реагувати на неї.

«Ми повинні бути готовими до пожеж, які виникають у регіонах, де вони раніше не виникали, і стають
дедалі серйознішими», — пояснює координатор FirEUrisk доктор Домінгос Ксав’є Вієгас з Університету Коімбри (Португалія). Використовуючи досвід середземноморських країн, «FirEUrisk» розробляє керівні принципи, директиви та рекомендації, які можуть бути прийняті в країнах Центральної та Північної Європи».

У Португалії наприкінці липня площа, яка згоріла, становила 70 тисяч гектарів, що більше, ніж будь-яка поверхня, що постраждала від вогню, зареєстрована з 2017 року. В Іспанії цей рік був гіршим, ніж за останні 25 років (352 пожежі та 229 645 га згорілих). Події поточного року демонструють, що прогнозовані зміни, такі як зменшення кількості опадів і поява повторюваних і тривалих хвиль спеки, стають «новою нормою», що вказує на появу прогнозованих майбутніх кліматичних сценаріїв із підвищеним ризиком лісових пожеж у Європі.

«Нещодавні прогнози передбачають, що в найближчому майбутньому пожежний ризик зросте в 3 рази, тобто ми матимемо вдвічі або втричі більше днів із дуже високим або екстремальним ризиком пожеж. Ми повинні діяти, щоб підготувати нашу екосистему та наше суспільство, інакше нас чекає
дуже важке майбутнє», — каже доктор Вієгас.

Різні реалії в Європі стають єдиними

По всій Європі «існують різні реалії, зокрема ті, що стосуються бойової готовності, оперативного
досвіду, обладнання, навчання та підготовки громади», – пояснює доктор Вієгас. Лісові пожежі не
були такими поширеними чи такими сильними в Центральній і Північній Європі, як у Південній. «Ці
країни незабаром матимуть подібні організаційні можливості та підготовку, як у південних
територіях. Вони стурбовані та віддані навчанню з нашого досвіду», – додає доктор Вієгас.

Працюючи з прогнозами на наступні 30-50 років, FirEUrisk поставив собі за мету, щоб Європа рухалася швидше та зробила необхідні кроки, щоб протистояти змінам пожежної погоди та дедалі більшому ризику лісових пожеж. «Ми повинні переконатися, що вся Європа є безпечною територією, де громадяни, зіткнувшись із сильними пожежами, не зазнають матеріальних чи людських втрат».

Сповнений рішучості поділитися португальською моделлю, запровадженою після жахливих пожеж
2017 року, доктор Вієгас вважає, що «Європа повинна сприяти спільному використанню ресурсів,
взяти на себе зобов’язання значнішого розвитку наукових знань і нових технологій. Нам потрібні
раціональні вказівки, які люди можуть зрозуміти та яких зможуть дотримуватися». Втручання, які в
Португалії базуються на розробці наскрізної місцевої політики шляхом діалогу та спільної діяльності.

Про проєкт FirEUrisk

FirEUrisk – це проєкт, що фінансується ЄС (H2020, номер грантової угоди 101003890), який працює над розробкою науково обґрунтованої стратегії боротьби з великими лісовими пожежами в Європі.
В проєкті беруть участь 39 експертів-партнерів з усього світу (дослідницькі установи, університети та приватні компанії). FirEUrisk розбирає ризики та способи управління ними, розробляє нові
інструменти для оцінки пожежної небезпеки та вразливості громад і ландшафтів. Ці стратегії будуть
випробувані на пілотних майданчиках і в демонстраційних зонах і впроваджені для адаптації в усіх
європейських країнах у часи мінливих кліматичних умов.

Контакти

Для більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь:
Компанія | Scienseed (Комунікаційний партнер і прес-служба FirEUrisk)
Електронна пошта | press@scienseed.com
Телефон | +34 913766458

Дізайтесь більше про проєкт:
@FirEUrisk
www.fireurisk.eu

file:///F:/MyDOC/pres_reliz.pdf

https://nubip.edu.ua/node/114565

Loading