Естафета з покоління в покоління

18 червня учасники щорічного Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, чиї результати визнані найкращими на Всеукраїнському рівні, отримали дипломи переможців і подарунки від Товариства лісівників України в приміщенні Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Конкурс, започаткований Товариством лісівників України, цього року був присвячений 30-річчю Незалежності України та 100-річчю від дня народження Бориса Миколайовича Лук’янова.

Директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Петро Лакида розповів, чому так важливо знати лісівничу історію, дотримуватися лісівничих традицій і чому саме Борис Лук’янов заслуговує такої уваги.

Лише деякі історичні факти, які навів Петро Лакида: Під час керування Міністерством лісового господарства Борисом Лук’яновим, з 1966-го по 1970 рр., в Україні було створено майже 500 тисяч га лісів і лісосмуг, були роки, коли за рік створювалося по 150 тисяч га лісів.

Тобто, за словами Петра Івановича, в Україні цілком реально виконати завдання Президента зі створення лісів, потрібно лише землі і державна підтримка.

Почесний Голова Товариства лісівників Валерій Самоплавський, (Міністр лісового господарства з 1987 по 1997 рр.), який мав честь працювати і спілкуватися з Борисом Лук’яновим, наголосив, що саме завдяки йому в 1966 році було створене Міністерство лісового господарства, а лісова галузь отримала поштовх для розвитку.

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець привітав випускників учнівських лісництв, переможців Конкурсу, підкреслив важливість правильного вибору професії.

Віктор Червоний, Голова Держкомлісгоспу у 2005–2006 рр., побажав випускникам успіхів і наголосив, що для того, аби досягти мети, потрібно багато працювати, бути професіоналом своєї справи, згадав свої особисті зустрічі з Борисом Лук’яновим, який і зараз для лісівників є взірцем самовідданої праці на благо галузі, на благо України.

Голова Товариства лісівників України, завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України Юрій Марчук привітав і переможців, і керівників учнівських лісництв, бо конкурс, дійсно, непростий і над роботами учні працювали рік, а то й більше.

Як відомо, переможці обласного етапу Конкурсу мають можливість, за бажання, отримати направлення від лісгоспів для вступу до вузів на спеціальність «Лісове господарство» на контрактній основі. Підтвердженням цього права переможців є окреме доручення колегії Держлісагентства від 18 травня 2021-го року.

На другий всеукраїнський тур Конкурсу було подано 30 дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв від обласних конкурсних комісій. У фінал вийшли 15 переможців.

Переможці отримали дипломи і грошові винагороди. А призери, окрім дипломів – смарт-годинники.

1 місце – Анастасія Праля, Кіровоградська область. Тема роботи: «Дослідження фітонцидної активності деревостанів території Дмитрівської сільської ради Кіровоградської області».

2 місце – Марія Михайленко (Жукинське лісництво, Вишгородське ЛГ) досліджувала омелу австрійську, яка є великою проблемою для регіону.

3 місце посів Андрій Цімбота, випускник шкільного лісництва «Совенятко», що при Роменському лісгоспі (Сумська область). Андрій 2 роки поводив вирощування сіянців лісових культур із закритою кореневою системою.

Всі учасники заходу взяли участь у відкритті «Алеї видатних випускників ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України», посадили пам’ятне дерево – дуб – у пам’ять про Бориса Лук’янова.

Марія БАБИЧ,
Газета “Природа і суспільство”

Loading