ФАО допоможе відновити наші ліси

2023-04-27

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) робить необхідні кроки для розробки програми, яка сприятиме залученню коштів для відновлення українського лісівництва.

Про це мова йшла на зустрічі першого заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), повідомляє Міндовкілля в Телеграмі.

Програма корелюватиметься з Держстратегією управління лісами України до 2035 року. Допомога включатиме: відновлення об’єктів, які були пошкоджені внаслідок збройної агресії рф; допомога в оцінці збитків та втрат внаслідок війни; сприяння розробці плану дій з реалізації державної стратегії розвитку лісового господарства.

Передбачається: удосконалення електронного обліку деревини та лісовпорядкування; адаптація українського законодавства до законодавства ЄС у галузі лісового господарства; мультифункціональне використання лісів та відображення його у матеріалах лісовпорядкування.

Під час зустрічі також йшлося про допомогу Україні в розмінуванні деокупованої території та відновленні знищених зелених насаджень.

«Ми будемо вдячні ФАО за формування єдиного міжнародного підходу, який можна буде надалі використовувати для відновлення в Україні лісових ресурсів, знищених війною», – підсумував Краснолуцький.

Офіційно площа лісів України становить 10,4 млн га, з яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн га. Лісистість території країни становить 15,9%. Реальна площа лісів значно більша внаслідок самосійних лісів, яких щонайменше 60 тис. га.

https://www.zerno-ua.com/news/fao-dopomozhe-vidnovyty-nashi-lisy/

Loading