Фейкові кадри вивезення лісу під час повені на Прикарпатті наробили галасу в мережі

Після масштабної повені на Прикарпатті в мережі почали поширювати фейкову інформацію, буцімто руйнівні наслідки – результат не дощів, а масового вирубування карпатських лісів.

Для цього автори таких повідомлень розповсюдили фото, на якому завантажений деревиною лісовоз намагається вибратися з потоку води (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

“Ще декілька років справжнього вирубування лісів на заході країни – і в Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях можуть взяти собі це фото на оновлений герб регіону”, – прокоментував знімок політик і громадський діяч Олександр Клименко.

Фото нібито з подій на Прикарпатті в результаті повені 2020 року

Фото нібито з подій на Прикарпатті в результаті повені 2020 року

“Чому Західна Україна йде під воду? Відповідь – на фото. Спочатку ти маєш природу, потім природа має тебе”, – пише Telegram-канал “Инсайдер UA”.

Насправді ж розповсюджуваний у мережі знімок виявилося просто “вирваним” із відео скриншотом. Сам же ролик було публіковано на You-Tube ще в 2013 році.

Насправді лісовоз переїжджає вбрід через річку

Насправді лісовоз переїжджає вбрід через річку (Скриншот із відео)

Крім цього, на його кадрах чітко видно, що лісовоз просто переїжджає через річку, де зламався міст. У підписі під відео зазначається, що це річка Білий Черемош, яка протікає на межі Верховинського району Івано-Франківської області та Путильського району Чернівецької області.

Події відбувалися ще у 2013 році

Події відбувалися ще у 2013 році

Також можна зрозуміти, що події на відео відбуваються в період ранньої весни, адже на кадрах видно голі дерева та ще не позеленілу траву, з якої тільки зійшов сніг.Реакція українців

Реакція українців (Telegram-канал Klymenko Time)Скриншот повідомлення

Скриншот повідомлення (Telegram-канал “Инсайдер UA”)

Відео датоване 2013 роком

Відео датоване 2013 роком (Скриншот)

Як повідомляв OBOZREVATEL, в мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано вантажівку для вивозу лісу-кругляка, яка їде під одним із мостів у Карпатах під час повені.

Марина Ліснічук

https://www.obozrevatel.com/ukr/society/fejkovi-kadri-vivezennya-lisu-pid-chas-poveni-na-prikarpatti-narobili-shumu-v-merezhi.htm