Фірсов знову на зв’язку

“Мене дуже непокоїть той факт, що Прем’єр-міністр виключає масштабну вирубку лісу як одну з причин повеней на Закарпатті”, – пише в Телеграм Фірсов, екс-очільник Держкоінспекції.

Далі – цитата з Телеграм:

“На цю тему було написано багато наукових робіт і зараз науковці дискутують між собою, скільки сосна може тримати тон води та скільки вона споживає води у літній період. Загалом сосна (діаметром 30 см) споживає у літній період до 500 літрів води. Є думка, що завдяки деревам, моху, та іншій лісовій рослинності, ліс може утримувати до 30 відсотків води. Нехай науковці сперечаються між собою. Але є один очевидний факт – гора без лісу не здатна затримати воду, що ми наявно побачили.

За півроку роботи в інспекції ми провели більше 400 перевірок пов’язаних з вирубкою лісу, нарахували збитків понад 135 (!) мільярдів гривень. Тобто ми маємо офіційні цифри незаконних рубок, підтверджені документами і фактами. Усі ці дані ми передавали в прокуратуру.

Наведу декілька прикладів: – Олевський лісгосп – більше 7 млн;

  • Гутянський лісгосп більше 7 млн;
  • Великоанадольський лісгосп – майже 5 млн і тд.

Питання до Прокуратури: де суд, де слідство, де вироки?

Нещодавно був прийнятий закон про інвентаризацію лісів, проходить кадрове оновлення голів лісгоспів, запроваджена система електронного чіпування деревини. Зараз говорять про якусь нову концепцію лісової галузі, але все це не спрацює, якщо не буде покарання для осіб, які заробляли і заробляють до сьогодні на вирубці лісу.”

https://t.me/firsov_e/352