Фіскальний тягар зменшиться

Зміни в Податковому кодексі, які можуть полегшити життя лісівників.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький зазначив, що це стало можливим завдяки Закону, реєстр. № 1210, який днями підписав Президент України
Володимир Зеленський.

Пан Заблоцький розповів, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу. В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться, здебільшого, автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Голова Держлісагентства підкреслив, що завдяки прийнятим законодавчим змінам адміністрування сплати рентної плати буде прозорим та зрозумілим.

«Скасовується поділ лісів на розряди, оскільки нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається.

Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами. Це значно полегшить сам розрахунок рентної плати. Прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати, яке по галузі становитиме до 10%», – пояснив Андрій Заблоцький.

– Гарна новина для лісової галузі! – радісно прокоментувала подію народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк. – Саме за моїми пропозиціями Законом скасовується поділ території лісів за п’яти розрядами рентної плати та встановлюється єдина середня ставка.

Тому, можливість маніпуляцій лісокористувачами для зменшення податкових нарахувань відійшла в історію.

Також, запроваджений єдиний розряд значно спростить адміністрування рентної плати та актуалізує норми Податкового кодексу до сучасних умов ведення господарства. Вітаю всіх, хто долучився до цієї роботи! – наголосила Ольга Василевська-Смаглюк.

Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (він же № 1210) передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами.

Підписаний Закон має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Документ також вдосконалює систему адміністрування податків та розширює можливості онлайн-сервісів для платників.

Відтепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді.

Голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев уточнив, що сам Закон вступає в силу з моменту опублікування, деякі його частини вступають в силу з 1 січня 2021 року, деякі – з липня 2020 року.

Газета “Природа і суспільство”