Forest Release на Чернігівщині

Центр протимінної діяльності

Розмінування лісових масивів є актуальним завданням, яке вимагає ретельного планування та виконання. Лісові землі мають важливе значення для підтримки балансу екосистеми та біорізноманіття, але вони також можуть становити значну загрозу безпеці людей через наявність мін і боєприпасів, що не розірвалися.

Під час робочої зустрічі фахівці Центру протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, Forest Release та Філії “Чернігівське лісове господарство” Державного підприємства “Ліси України” обговорили проблеми розмінування лісів, необхідність альтернативних підходів і важливість міжнародної співпраці у розв’язання цієї проблеми.

Оскільки лісові насадження є не лише джерелом природних ресурсів, а й важливим компонентом глобальної екосистеми. Вони забезпечують середовище існування для різноманітної флори та фауни, регулюють клімат і допомагають підтримувати родючість ґрунту. Однак в Україні на сьогодні ці території забруднені мінами та іншими вибухонебезпечними залишками війни, які становлять значну загрозу безпеці людей.

Розмінування лісових земель може запобігти випадковим вибухам і людським жертвам, зробивши ці території безпечнішими для місцевих громад і відвідувачів. Крім того, розмінування лісових територій може полегшити доступ для лісогосподарської та природоохоронної діяльності.

Loading