FSC Україна проводить другий “Лісовий діалог“

вівторок, 06 липень 2021
Другий «Лісовий діалог» відбудеться 15 липня ц.р. і присвячується обговоренню питань правового регулювання незаконних рубок та пов’язаних із ними ризиків у контексті національних пріоритетів й євроінтеграційних устремлінь.

FSC Україна робить свій внесок у реалізацію глобальної стратегії FSC на 2021-2026 роки, ініціюючи серію круглих столів за назвою «Лісові діалоги», метою яких є налагодження діалогу між різними зацікавленими сторонами у лісовій сфері заради досягнення цілей сталого розвитку.

Офіційні дані про обсяги незаконних рубок суттєво відрізняються від оцінок дослідників і розслідувачів. Відмінності трактування понять й підходів до оцінювання, правова неврегульованість цих та інших питань зумовлюють виникнення конфліктних ситуацій та відволікають від вирішення їх фундаментальних причин, концентруючи зусилля на боротьбі з наслідками.
Неврегульованість даного питання та відмінності з європейськими підходами гальмують поступальний розвиток лісової галузі та лісопромислового бізнесу. Це створює підґрунтя для неналежного правозастосування в Україні та посилює ці ризики на міжнародній арені.

Круглий стіл на тему «Незаконні рубки: правовий вимір проблеми та стан правозастосування», який відбудеться 15 липня ц.р. ставить такі завдання:

• охарактеризувати проблеми правового регулювання понять незаконної рубки та незаконно добутої деревини;
• на прикладі «сезону тиші» обговорити причини лісопорушень;
• окреслити підходи до трактування питань незаконних рубок та незаконно добутої деревини в контексті законодавства ЄС;
• напрацювати спільні точки дотику у трактуванні дискусійних питань у сфері незаконних рубок і незаконно добутої деревини на національному та європейському рівні;
• окреслити потенційні шляхи поліпшення правозастосування в сфері незаконних рубок та інших лісопорушень.

Очікуваними результатами круглого столу є знаходження консенсусу в необхідності законодавчого регулювання понять незаконних рубок та незаконно добутої деревини, пошук шляхів поліпшення правозастосування в цій сфері.

Для сприяння у досягненні цієї мети підготовлено аналітичний звіт «Незаконні рубки та незаконно добута деревина: правове регулювання понять».
Обговорення розпочинатимуть директор FSC Україна Павло Кравець, адвокат і фахівець лісового права Олег Сторчоус та кандидат біологічних наук, експерт ГО «Екосфера» Роман Волосянчук. Захід модеруватиме Олег Панюта, журналіст, автор та ведучий аналітичної програми “Сьогодні” на телеканалі “Україна”.
Для реєстрації на круглий стіл слід перейти за посиланням: http://www.forestdialogues.fsc.org.ua/

Програма круглого столу та аналітичний звіт знаходяться в додатку.


Завантаження

https://ua.fsc.org/ua-ua/newsroom/id/767