Гамалій показав “чудо-техніку” лісівників Хмельниччини, аналогів якій немає в Україні

11 Листопада, 2022

  Хмельниччина продовжує тримати гуманітарний фронт і працювати на розвиток регіону, попри всі виклики. В тому числі — у сфері лісорозведення. Досягнення лісівників Хмельниччини, аналогів яким поки що немає в Україні, продемонстрував начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

  На відео у своєму телеграм-каналі посадовець розповів про новітню техніку, яку вже використовують у роботі лісництва краю.

  “Це – дві машини РМ160 фінського виробництва. Вони вміють самостійно садити ліс! Фінляндія – країна номер один у виробництві лісогосподарської техніки, тож вони насправді круті!”, – каже очільник ОВА.

  За його словами, машина здатна за день посадити понад 2 гектари лісу. Сама викопує лунки, висаджує саджанці із закритою кореневою системою, підживлює їх та обробляє від шкідників. Керується дистанційно з комп’ютера за допомогою “блютуз“. Завдяки цьому є можливість точно розмежувати поле та задати, де і як посадити дерева.

  “Ці машини – новинка не лише для України, а й для багатьох країн Європи. До прикладу, у Латвії є лише одна така машина, а ми в Україні вже маємо дві. І працюють вони на Хмельниччині!”, – наголосив Сергій Гамалій.

  Скрин з відео Сергія Гамалія

  У Шепетівському лісгоспі, за кошти якого закуплено техніку, додали, що процес посадки завдяки таким інноваційним машинам – повністю автоматизований та має програмне забезпечення. Таким чином, зауважують, можна створити цифровий двійник лісу. 

  Нагадаємо, цієї осені на Хмельниччині лісівники висадили уже 452 000 нових дерев. Також область забезпечила доставку 8 піввагонів лісоматеріалів для формувань ЗСУ, що виконують завдання на півдні країни.

  https://www.xm-inside.com/news/gamalij-pokazav-chudo-tehniku-lisivnykiv-hmelnychchyny-analogiv-yakij-nemaye-v-ukrayini/

  Loading